Proč navštívit solnou jeskyni?

Solná jeskyně je místnost, která je naplněná krystaly kamenné soli nebo soli z Mrtvého moře a využívá principu suché inhalace, díky kterému vdechujeme vzduch obohacený o mikročástice suché soli, jod a stopové prvky. Vzhledem k tomu, že je místnost izolovaná od vnějšího okolí, vytváří se tak zároveň i hypoalergenní prostor, který je ideálním místem pro ty, kteří mají různé druhy alergií. Jedno sezení obvykle trvá asi 45 minut.

Vliv pobytu v solné jeskyni na naše zdraví

Opakovaný pobyt v jeskyni má pozitivní vliv na celou řadu zdravotních potíží. Pozitivně se projevuje především u potíží s dýchacími cestami, při astmatu, zánětech krku a nosohltanu, při chronické rýmě, chřipce nebo angíně.

Dobré výsledky se dostavují i u některých kožních problémů – alergie, atopické ekzém či psoriáza. Blahodárně působí i jako relaxační metoda při neurózách, psychickém stresu, vyčerpanosti, nemocech krevního oběhu či depresích.

Jak vybrat správnou solnou jeskyni?

Pokud chcete, aby pobyt v solné jeskyni splňoval svůj účel, je potřeba vybrat tu správnou jeskyni. Vlhkost vzduchu by měla být maximálně 50%, což vylučuje přítomnost vodních fontánek, které mají navozovat příjemnou atmosféru. Maximální teplota vnitřního prostředí by měla dosahovat 24 – 25 ºC. Díky těmto podmínkám se do vzduchu uvolňují minerály, které jsou v soli obsažené.

Velice důležitý je i odvětrávací systém, který po ukončení každé procedury odstraní vydýchaný vzduch.

Mezi základní výbavu patří také germicidní lampa, která likviduje bakterie a viry a celý prostor dezinfikuje. Tento druh lampy se používá i na operačních sálech.

Další důležitou součástí výbavy je generátor solného aerosolu, který pomocí elektromagnetu drtí sůl na velmi jemný prášek a pomocí ventilátoru jej vpouští do místnosti. Solný aerosol vdechují návštěvníci jeskyně a zároveň se do těla dostává i přes kůži.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: