25.4.2019
Kategorie: Sport

Proč někomu vyhovují týmové sporty a někomu individuální?

Svou sportovní aktivitu většina lidí zvolila již ve svém dětství a není výjimku, že to bylo na popud rodičů. Každopádně, kdyby vybrali špatně, nejspíš byste u něj nezůstali v dospělosti. Kromě chuti se hýbat, vede mnoho lidí ke sportu být v něčí společnosti, někam zapadnout a patřit, být součástí něčeho anebo úplně naopak.

Někteří lidé chtějí být sami, pročistit si hlavu, vybít se, bez účasti ostatních lidí. Velký výběr týmových i individuálních sportů tak umožňuje každému najít to pravé. Ať už jste introvert nebo extrovert, flegmatik nebo cholerik – pro každého se vhodný sport najde.

Kdo má raději týmové sporty?

Extrovertní cholerici a sangvinici se vyžívají v týmových sportech nejvíce. Touha po pozornosti, když střelí gól nebo hodí koš je žene dál. Šťastně se společně radují z výhry nebo smutní z prohry. Rádi někam patří, jsou týmovými hráči. Všichni mají společný cíl a pokud se nedostaví na trénink nebo dokonce k zápasu, zklame hned několik lidí, proto k týmovým sportům netíhnou nezodpovědní lidé.

Pro koho jsou vhodné individuální sporty?

Nejen melancholičtí samotáři vyhledávají individuální sporty, ale také lidé, kteří nemají rádi, když jim někdo určuje, co, kdy a jak mají dělat. Mohou si vše dělat podle svého stylu a uvážení. Nevznikají tak žádné konflikty a nemusí nic řešit. Zvládnutí výkonu či výhra v nějakých závodech je jen jejich a nemusí o ni s nikým dělit.

Zkuste kombinované sporty

Atletika, plavání nebo tanec jsou sporty, které můžete dělat v týmu i samostatně nebo třeba jen s partnerem. Můžete se rozhodnout podle své nálady a možností.

Pamatujte, že sport by vás měl především bavit, přinášet vám radost z pohybu. Pokud přicházíte z tréninku vystresovaní a nutíte se do něj, je možná na čase uvažovat nad jiným sportem, který by vás více naplňoval.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: