27.7.2017
Kategorie: Cvičení, Lifestyle

Proteinový prášek – k čemu je dobrý?

Protein  je prášek, ze kterého se nejčastěji zhotovuje proteinový nápoj. Ten vzniká smícháním proteinu s mlékem, anebo vodou. K osobitějším receptům pak patří smíchání s ovocným džusem, anebo samotným ovocem.

O proteinu by vám nejlépe básnili kulturisté a osoby v oblasti fitness. Právě ti svůj život zasvěcují, kromě jiných přípravků, zrovna proteinu na různé způsoby. Proteiny doplňují bílkoviny, udržují svalovou hmotu a regenerují. Nemusíte se však bát, že se  z vás užíváním proteinu stane okamžitě nabouchaný kulturista, tak to rozhodně není, protože za tímto cílem byste museli konzumovat speciální jídelníček, věnovat se speciálnímu cvičebnímu programu – a pokud jste žena – požívat také spousty steroidů.

Proč ho například užívám já?

Jednak z důvodu zpestření jídelníčku, a pak také samozřejmě kvůli ochraně svalů a jako vynikající zdroj bílkovin. Co mne také nalákalo, bylo množství zajímavých receptů s proteinovým práškem, které se ke mne dostalo, čímž jsem se také začala více a více zajímat o fitness.

Doporučené dávkování je dvakrát až třikrát denně, není to však podmínkou. Naučte se tento nápoj pít alespoň každý druhý den jako odpolední svačinku nebo jako druhou večeři. Smíchat tento prášek můžete také s kaší, pudinkem nebo do zdravých buchet. Byť se míchání s mlékem nedoporučuje, chutná to s ním zkrátka lépe.

Na trhu se nabízí obrovské množství proteinů. Který je ale ten nej? Většinou se řídíme cenou, protože proteinové nápoje nepatří k těm nejlevnějším. Také je dobré, dívat se na obsah a množství porcí. Protein koupíte ve specializovaných eshopech, kamenný obchodech, ale také v běžných supermarketech, jako je například anglické Tesco. To nabízí například čokoládový protein, ten však neobsahuje správné bílkoviny a může vás nafukovat. Rovněž nedoporučuji proteiny z dostupných drogérií.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: