Relaxujte s ovesnými vločkami

Ovesné vločky se používají coby fitness potravina poměrně dlouhou dobu. Kvalitní vlčková snídaně dodá vašemu tělu dostatek energie na celé dopoledne. Kromě toho mají ovesné vločky také blahodárný vliv nejen na naše zdraví, ale i tělo.

Využívají se v celé řadě pleťových či vlasových masek nebo na výrobu peelingů.

Pleťové masky

Každý se chce mít pleť krásnou, pružnou a hydratovanou, ale ne každému je to dopřáno. Proto je potřeba se o pleť řádně starat.

Mohou nám v tom pomoci pleťové masky s ovesnými vločkami, které obsahují živiny, stopové prvky a vitamíny. Pleť dokonale vyčistí dodají potřebnou vlhkost.

  • Omlazující maska

Smíchejte 2 polévkové lžíce ovesných vloček, vaječný žloutek a dužinu s avokáda. Směs naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Následně řádně omyjte.

  • Maska proti akné

Smíchejte potřebné množství ovesných vloček s teplou vodu, naneste na pleť a nechte působit 20 minut. Následně řádně omyjte.

Masky na vlasy

Ovesné vločky hydratují pokožku hlavy i vlasy, které zanechávají zářivé. Také podporují jejich růst.

  • Vyživující maska pro vlasovou pokožku

Lžíci rozdrcených ovesných vloček smíchejte se stejným množstvím mléka a lžičkou mandlového oleje. Směs naneste na pokožku hlavy a suché vlasy, zabalte do ručníku a nechte působit asi hodinu. Následně vlasy řádně omyjte.

Peelingy

Ke kráse naší pokožky přispívá i její čištění, které se provádí pomocí peelingu. Ten obrousí a odstraní odumřelé kožní buňky.

  • Peeling pro všechny typy pleti

Smíchejte půl lžíce ovesných vloček se stejným množstvím vloček kukuřičných a čajovou lžičkou cukru. Přidejte malé množství rostlinného oleje a směs nanášejte krouživými pohyby na pokožku, nechte působit 5 minut a řádně smyjte.

Relaxační koupele

Ovesné vločky zklidňují podrážděnou pleť. Koupel je vhodná nejen k relaxaci, ale i pro zklidnění podrážděné či suché pokožky. Blahodárně působí na i pokožku stárnoucí či ekzematickou.

  • Jak na to?

Postačí nasypat ovesné vločky do plátěného sáčku a nechat louhovat v koupeli. Pokud nemáte sáček, postačí i ponožka. Sáček či ponožku řádně vymačkejte do vody.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: