30.7.2020
Kategorie: PR

Saunováním a ochlazováním ke zdraví a lepší imunitě

Lidský imunitní systém se dokáže vypořádat s ohromným množstvím nežádoucích vlivů, kolísáním teplot či viry a bakteriemi. Ale aby takto dokázal pracovat, je nutné jej neustále trénovat a posilovat. Nejlepší a možná i nejsnazší cesta k perfektní imunitě je otužování a saunování.

Horko a chlad jako náš nejlepší přítel

O prospěšnosti saunování na lidské zdraví jste se již určitě dočetli mnohokrát. Finská sauna díky teplotám kolem 100 °C zlepšuje prokrvení organismu, podporuje regeneraci svalů a kloubů, potem se z těla odvádí toxické látky. A k sauně patří neodmyslitelně ochlazení.

Po každém saunování byste měli své tělo rázně zchladit. To je podstatou a zároveň nedílnou součástí každého saunovacího cyklu. Díky ochlazení se zmenší tepová frekvence, stáhnou se cévy a teplota těla se vrátí zpět k normálu. Ochlazení by mělo být nejlépe šokové, krátké a rychlé.

Možná nejlepší způsob ochlazení, jak pro začátečníky, tak pro ostřílené saunaře, je ochlazovací bazének. Typicky to je skořepina se schůdky, která slouží k zabudování do země nebo k nadzemní instalaci. Jeho rozměry jsou takové, aby při instalaci prošel klasickými 80 cm dveřmi.

Výhody ochlazení v bazénku jsou následující:

  • kompaktní velikost, nezabere tolik místa jako bazén
  • je vyroben z kompozitu a vydrží toho opravdu hodně
  • systém udržuje teplotu vody v optimálních hodnotách
  • pohodlný vstup do bazénku po schodech s protiskluzovou úpravou
  • sami se rozhodnete, zda si ochladíte jen nohy nebo se do bazénku ponoříte úplně i s hlavou

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit ochlazovací bazének Shokki, který můžete vybavit LED osvětlením, systémem pro napouštění i obměnu vody či termoizolačním krytem.

Přijďte se přesvědčit do wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi, kde si můžete ochlazovací bazének prohlédnout. Kromě něj tam najdete a budete si moci vyzkoušet i plně funkční finské sauny, infrasauny, parní kabinu nebo netradiční šnekovou ochlazovací sprchu s barevným osvětlením. Ve venkovní expozici vás čeká saunový dům Puutalo s kamny na dřevo, německá vířivka Riviera Pool, rodinná vířivka Caretta Spa narozená v Čechách a španělský whirlpool Aquavia Spa.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: