1.2.2016
Kategorie: Lifestyle, PR, Relax - odpočinek

Schovejte se před chřipkovou epidemií do infrasauny

Nemocných s chřipkou přibývá. Nyní je na sto tisíc obyvatel hlášeno 1 033 případů a jakmile počet stoupne na 1 600, vyhlásí odborníci epidemii. Nepodlehněte zákeřnému virovému onemocnění i vy!

Kvůli silným mrazům, které postup nemoci brzdí, očekávají odborníci vyhlášení epidemie na konci ledna. Už nyní jsou ale čekárny u lékařů plné nemocných lidí, kteří virus šíří. Stačí, když si v kanceláři kýchne kolega a za 3 dny už může horečka, bolest svalů a únava trápit i vás.

Chřipku by přitom rozhodně neměl nikdo podceňovat. Od září na ni zemřeli 3 lidé a 16 nemocných zápasí s těžkým průběhem nemoci. Léčba spočívá pouze v klidu na lůžku, dostatku tekutin a paralenu. Chřipka je virové onemocnění, takže na ni antibiotika nezabírají.

fittyn_cz_saunasystem_cz_01

Není sauna jako infrasauna

Daleko lepší je proto chřipce preventivně předcházet. Docílíte toho třeba očkováním nebo ještě lépe zdravým životním stylem. Základem je dostatek vitamínů, pohybu a odpočinku. Aby byl efekt maximální, dopřejte si po cvičení (nebo třeba každý den) pobyt v infrasauně.

Infrasauna se na první pohled neliší od finské sauny, funguje však na jiném principu. Místo topidla má infrazářiče, které při teplotách od 40 do 70 °C důkladně prohřejí tkáně do hloubky. Díky nižším teplotám nedochází k tak velkému pocení a infrasauna tedy není takový nápor na srdce jako sauna.

fittyn_cz_saunasystem_cz_02

Infrasauna do bytu zabere jen 1 m2

Infračervené paprsky navíc hubí viry a bakterie, takže jsou v období chřipkové epidemie ideálním místem, kde posilovat imunitu. Do infrasauny navíc můžete i tehdy, když už vás chřipka skolí. Stačí snížit teplotu.

Při každodenních návštěvách je pohodlnější mít infrasaunu doma. Infrasauny jsou malé a mají pouze minimální nárok na prostor, do kterého je umisťujete, takže se hodí i do nejmenších panelákových bytů.

fittyn_cz_saunasystem_cz_03

Prodej infrasaun a především jejich výrobu zajišťuje česká firma Sauna System. V nabídce má designové prosklené kousky i infrasauny do bytu, které zabírají jen málo přes metr čtvereční.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: