30.5.2019
Kategorie: Cvičení, Sport

Sebeobrana pro děti: Jak moc je nutná?

V médiích neustále slyšíte zvěsti o tom, jak agresivita u dětí stoupá a vy začínáte přemýšlet, jak své dítě, co nejlépe ochránit. Zprávy o přepadených nebo okradených dětech děsí každého, jenže non-stop se svým potomkem prostě být nemůžete.

Proto než přemýšlet, jak ho ochránit, začněte přemýšlet, jak zajistit, aby se dovedlo chránit samo. Většinu útočníků odradí i jen malý náznak sebeobrany a znalostí pár základních chvatů se může dítě ochránit nejen před fyzickou, ale i psychickou újmou. Sportovních odvětví, které základy sebeobrany pro děti nabízí je více a každému vyhovuje něco jiného.

Krav maga

Krav maga je izraelský systém sebeobrany, která se v Izraeli vyučuje dokonce za Základních školách. Jeho koncepce je založená na pozorování okolí, předvídání a rychlé reakci, která by se pro děti měla stát přirozenou, stejně jako mytí rukou po použití wc nebo čištění zubů. Krav Junior je silně inspirovaný klasickou krav magou, ovšem tak, aby děti neděsila. Děti se naučí základní prvky sebeobrany formou hry. Krav maga naučí děti pracovat s emocemi, sebeovládání a sebekázni.

Dai Sho Jutsu

Dai Sho Jutsu je styl využívající dlouhých akcí z čínského boxu Chan quan a krátkých akcí z japonského Karate a Ju jutsu ve spojení kruhových a přímých pohybů v kombinaci s údery, kopy, kryty, úchopy, pákami, porazy a hody. Tradiční systém výcviku, nesoutěžní charakter a individuální přístup je tím správným přístupem, který děti potřebují, aby v nich nebyl vyvolávaný zbytečný strach.

WingTsun

WingTsun je jihočínské bojové umění. Ačkoliv se může někomu zdát tato metoda měkká, protože nejde silou proti síle, není tomu tak. Údery jsou namířené na přesně daná citlivá místa, jako je krk, čelist, genitálie a to nejen rukou, ale také kopem. Jediným úderem tak může dítě útočníka na chvíli ochromit a utéct.

Ať už vyberete jakékoliv bojové umění pro své dítě, jedno mají všechny společné. Dítěti se zlepší fyzická zdatnost a koordinaci těla. Zbaví se přebytečné energie a určitě nalezne plno nových kamarádů.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: