8.9.2016
Kategorie: Cvičení, Hubnutí

Shazujeme kila pomocí power jógy

O prospěšnosti jógy na lidský organismus jsme již psali. Jóga je ale rozsáhlé odvětví s několika konkrétními podkategoriemi. A jednou z nich je právě power jóga. Ta je dokonce považována za ideální cvičení pro hubnutí. Jak se hubne při cvičení power jógy a co vlastně power jóga znamená? Na tato témata se zaměříme detailněji.

Co je power jóga?

Power jóga rozhodně nemá takovou tradici, jako jóga klasická. Klasická jóga se cvičí již několik stovek let, zatímco power jóga vznikla v USA až v druhé polovině devadesátých let minulého století. Cílem bylo udělat jógu přitažlivou i pro osoby, které potřebují dynamičnost při cvičení. Klasická jóga je pro někoho až moc statická. Ne každému totiž vyhovuje pomalé střídání poloh, uklidněná mysl a soustředěnost jen na sebe sama.

power_joga_01

Síla, ohebnost a rychlé střídání poloh

Při klasické józe se v předepsaných pozicích setrvává vždy poměrně dlouho. U power jógy je to naopak. Ke střídání poloh dochází v rychlých intervalech, které trvají jen pár sekund. Cvičení je zaměřené na zvýšení síly a zlepšení ohebnosti. Připravte se také na to, že power jóga je mnohem více fyzicky náročná. Tělo dostává více zabrat a tak rychleji spaluje kalorie a díky tomu lépe hubnete. Zvýšením ohebnosti navíc lze předcházet bolesti zad, která se v dnešní době týká stále většího procenta osob.

Žádné speciální vybavení

Každý, kdo chce začít s power jógou, nemusí investovat tisíce, jako v případě jiných sportů. Jediné speciální vybavení, které je zapotřebí, je speciální cvičební podložka na jógu. Některé cviky probíhají také na zemi. Pak už jen potřebujete pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Power jóga je cvičením pro každého bez rozdílu pohlaví nebo věku. Můžete ji cvičit doma, podle lekcí volně dostupných na internetu nebo se zapsat do kurzů power jógy, které jsou již nabízeny ve většině fitness center.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: