Síla pěnové koupele: Snižuje stres a uvolňuje svaly

Pamatujete doby, kdy jste si ve vaně vyhráli s obrovským množstvím pěny? Vytváření pěnových vousů, čepic apod. zažil během svého dětství téměř každý. Ale kdo říká, že musíme být děti, aby se koupali v pěnové lázni?

Pěnové koupele jsou úžasným způsobem hydratace pokožky, uvolnění svalů a mysli. Zde je skvělý způsob, jak si dnes večer užít relaxační koupel.

Co budete potřebovat:

   • Pěnu do koupele (můžete dokonce použít šampon, pokud nemáte pěnu)

Co ještě můžete dodat:

    • 5-8 kapek levandulového éterického oleje (nebo více, pokud se vám aroma opravdu líbí)
    • 1 lžíce kokosového oleje
    • 1 lžíce koupelové soli

Levandule podporuje relaxaci

Levandule má svou specifickou vůni a ačkoliv se často používá jako přísada do repelentů nebo proti molům právě pro svůj odér, má na mysl člověka uklidňující a antistresové účinky. Máte za sebou náročný trénink či klasický hektický den, navzdory tomu víte, že budete mít problém s usnutím? Dopřejte si koupel s levandulí a nechte její vůni zklidnit vaše myšlenky.

Kokosový olej pro hydrataci

O účincích kokosového oleje na lidský organismus toho již bylo napsáno mnoho. Jednou z jeho předností je právě úžasný hydratační účinek na pokožku a vlasy. Do koupele postačí pouze jedna lžíce a věřte, že vaše pokožka bude vláčná a hydratovaná.

Hudba, svíčky…

Už se vidíte v horké vaně, kde vám z obrovského množství pěny vykukuje pouze hlava (a možná kolena)? Nezapomeňte ještě na detaily v podobě příjemné hudby a vonných svíček, které dodají tu správnou atmosféru.

Pomalé praskání a poletování bublinek vás přivede do pohodové nálady.

S alkoholem opatrně

Horká voda a alkohol nejsou příliš velcí kamarádi, proto si dopřejte jen jednu sklenku vína, pokud ho potřebujete k naprostému uvolnění. Ovšem různé dobroty si do pěnové koupelny připravte bez obav (doporučujeme jídlo, které se nerozmočí, například oříšky).

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: