2.4.2020
Kategorie: Zdravá výživa

Slunečnicová semínka: Zdravé kalorie s dalšími výhodami

Slunečnicová semínka jsou chutné a zdravé občerstvení plné živin a antioxidantů, které jsou pro vás velmi dobré. Slunečnicová semínka také obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které pomáhají redukovat zánět a udržují vaše srdce zdravé. Konzumace slunečnicových semen každý den také pomáhá zlepšit trávení, snížit krevní tlak a uklidnit nervy.

Ačkoli slunečnicová semena obsahují tuk, většina obsahu tuku je polynenasycený tuk. Jedením slunečnicových semen dodáte tělu vitamín E, vitamíny skupiny B, měď, mangan, hořčík a fosfor.

Výhody slunečnicových semínek

Konzumace slunečnicových jader nebo semen je skvělý způsob, jak zlepšit zdraví a posílit imunitu. Slunečnicová semena obsahují fenolové kyseliny, flavonoidy a tokoferoly . Jedná se o důležité antioxidanty, které pomáhají udržovat zdraví.

Slunečnicová semínka se snadno konzumují pravidelně a mohou vám poskytnout velkou energii. Například 56 g slunečnicových semen obsahuje 328 kalorií . To vám však také dá 5 gramů vlákniny a 12 gramů bílkovin, což je asi 20% vašich denních požadavků. Slunečnicová semínka mají velmi nízký glykemický index.

Slunečnicová semena obsahují ve skutečnosti výrazně vyšší obsah vitamínu E a polynenasycených mastných kyselin než lněná a sezamová semínka. Vitamin E a další antioxidanty pomáhají udržovat vaše srdce zdravé a pokožku vypadající skvěle.

Malá porce slunečnicových semen obsahuje také měď, mangan, selen, železo a fosfor.

Kolik kalorií je v slunečnicových semenech?

Slunečnicová semínka nezpůsobují obezitu, pokud je konzumujete v rozumném množství. Protože slunečnicová semínka jsou tak malá a velmi chutná, je velmi snadné jíst jich příliš mnoho.

Stejně jako většina ořechů a semen, slunečnicová semínka obsahují hodně kalorií. 1/4 šálku slunečnicových semen obsahuje něco přes 200 kalorií, což je asi 10% vaší denní normy.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: