30.12.2017
Kategorie: PR

Sportovat se dá různě. Co třeba ve vzduchu?

Patříte-li k vyznavačům nevšedních sportovních zážitků, pak jste již jistě přemýšleli nad tím, že byste vyzkoušeli některý z leteckých sportů. Je jich víc než dost a všechny aktivity, které do tohoto oboru spadají, má v evidenci Mezinárodní letecká federace FAI. Namátkou jde například o létání v balónu, parašutismus, ale také letecké a raketové modelářství. A samozřejmě létání soukromým letounem, což se jeví jako jedna z nejlákavějších možností.

Od vyhlídkového letu až ke komerčnímu létání

Abyste mohli pilotovat soukromý letoun, budete muset absolvovat výcvik pro skupinu PPL(A). Jak správně tušíte, nejde o levnou záležitost, a proto není od věci, když si ještě předtím zaplatíte pilotování „na zkoušku“. Vyzkoušíte si, jak to v kokpitu probíhá a rozhodnete se až na základě této vynikající zkušenosti.

Získáním licence PPL(A) to pro většinu pilotů nekončí. Pokud vás létání „chytne“, můžete si kvalifikaci rozšířit o noční létání, létání podle přístrojů či akrobatické lety. Kdo ví, možná si nakonec uděláte také pilotní průkaz CPL (A), tedy pro obchodního pilota letounů.

Létání se zapůjčeným strojem? Pojistěte se

Ve vzduchu je sice bezpečno, ale neměli byste podceňovat význam kvalitního pojištění pro piloty. Může se stát cokoliv a hradit opravu letounu z vlastní kapsy vám může udělat pořádný průvan v peněžence. Náhradní díly a práce techniků jsou velmi drahé, ale s tím si pojištěnci nemusí lámat hlavu.

Měli byste vědět, že účelem online pojištění pilotů je úhrada škody způsobené na cizím stroji, tedy nikoliv škody, kterou letounem způsobíte na majetku či zdraví osob. Produkt lze přirovnat k havarijnímu pojištění, avšak s tím rozdílem, že se váže pouze na zapůjčená letadla.

Sjednáte-li si pojištění u ERGO pojišťovny, do konce tohoto roku, automaticky si zahrajete soutěž o výcvikovou lekci. Třeba se vám poštěstí a proletíte se v proudovém letounu Delfín L-29!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: