21.6.2018
Kategorie: Sport

Sporty, které můžete provozovat s partnerem

Vzhledem k tomu, že žijeme v uspěchané době, mnohdy se stává, že času, který trávíme s partnerem či partnerkou, není příliš mnoho. Pro posílení partnerského vztahu je dobré, pokud má dvojice nějaký společný zájem.

Může to být například sportovní aktivita, která nejen pomůže upevnit partnerský vztah, ale je to vhodný způsob relaxace a navíc utuží vaši kondičku.

Než si vyberete sportovní aktivitu

Než se rozhodnete pro nějaký druh sportu, je potřeba společně probrat, kam sahají vaše množnosti a to nejen časové, ale i výkonnostní. Některé druhy sportů jsou vhodnější spíše pro zkušenější sportovce, pokud jste začátečníci, je potřeba vybrat vhodný druh sportovní aktivity.

Dalším hlediskem je i cíl sportování – chcete shodit nějaké to kilo navíc, získat dobrou kondičku nebo se jen tak pohybovat a relaxovat? Chcete si během sportování povídat? Pak si nevybírejte sporty náročné.

Venkovní činnosti

Pro tento druh sportování jsou vhodné rychlá chůze (nordic walking), běh, jízda na kole či in-line bruslích. Během těchto sportovních aktivit spálíte nejen kalorie, ale posílíte svaly a pokud zvolíte vhodné tempo, můžete si i povídat. Také nabízejí propojení nádherných zážitků a pobytu v přírodě.

Pokud patříte mezi páry soutěživé, vyzkoušejte tenis, badminton, ping pong nebo squash. Tyto aktivity můžete provozovat, v případě špatného počasí, i v hale.

Posilovna či fitness klub

Pokud patříte mezi páry, které se rozhodli zpevnit svoje postavy či shodit nadbytečné kilogramy, můžete vyzkoušet společné posilování. Jako partneři si můžete být nejen oporou, ale i vzájemnou motivací.

Další možností je párová jóga, která je kombinací protahování a posilování těla a podporuje správnou práci s dechem.

Pokud se pro sportování s partnerem rozhodnete, mějte na paměti, že to není váš soupeř, ale spoluhráč, nesnažte se soutěžit, to přeci není cílem společného sportování. Tím má být potěšení ze společně stráveného času a upevnění vašeho vztahu.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: