19.10.2017
Kategorie: Sport

Sporty, které můžete provozovat se psem

Napadá vás, že pohyb už potřebujete nejen vy, ale také váš psí mazel? Nezanedbávejte jej jen proto, že se chystáte na hodinku vyběhnout do parku, vezměte jej s sebou!

Běh

Běh je ideálním sportem, při kterém vám může dělat parťáka váš pes! Běhat lze celoročně a kdekoli, ovšem v počátku je třeba být opatrní a tréninkové dávky navyšovat postupně a s ohledem na zdravotní kondici sebe, ale i psa. Abyste zároveň měli nad svým psem kontrolu, pořiďte mu speciální vodítka k tomu určená. Potřebujete tedy handsfree vodítko a pro sebe zejména běžecké boty a voděodolnou bundu, která zároveň dokáže cirkulovat vzduch.

Nordic walking

Dalším oblíbeným sportem je nordic walking, což je velice populární fitness aktivita, která kombinuje rychlou chůzi a rytmický pohyb horní poloviny těla a paží, a to za pomocí trekových hůlek. Tento sport je oblíbený zejména u seniorů, protože je celkově nenáročný, ale efektivní. Vyveďte proto s sebou ven svého Pajdu nebo Alíka. Potřebovat budete sportovní boty do terénu, trekové hůlky s hroty a zase to handsfree vodítko.

Turistika

Turistika je pro změnu trochu jiným sportem, který je ještě méně náročnějšího charakteru. Potřebovat zde budete vhodné sportovní oblečení a boty, pamlsky pro psa, vodu a cestovní misku a psí pláštěnku, jelikož je turistika delšího charakteru. Nezapomeňte však také na řádný oděv pro sebe sama. Ve sportovních krámech vám rádi poradí.

In-line bruslení, Skateboarding

To, anebo to, je to jedno. Každopádně chce to cvik a ochranné pomůcky. Také je třeba, připravit na tento sport a především jeho potřebné nástroje svého psa, který se snadno vyleká z každého zvuku. S bruslemi jej musíte seznamovat postupně, aby se vám nepletl pod nohy. Nezapomeňte na helmu a chrániče a handsfree vodítko.

Psí spřežení

Tento sport není pro každého. vyžaduje poctivý a profesionální výcvik, v zimě sáně nebo lyže a v létě speciální vozík či koloběžku.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: