11.1.2018
Kategorie: Zajímavosti

Tasemnice na hubnutí: hororový způsob, jak shodit na váze

Štítíte se tasemnice? Tak tuto dietu rozhodně nezkoušejte, většinou jde totiž pouze o nežádaný doprovodný jev v podobě hubnutí díky tasemnici, která vše spořádá za naše tělo. Ovšem existují také blázni, kteří dobrovolně polykají boubele tasemnic. Ty se pak narodí do ráje, kde mohou pojídat vše, co člověk pozře.

Nechutná a opravdu nebezpečná dieta

Jak někdo může dobrovolně podstupovat tento druh diety, to zdravý člověk nepochopí. Tasemnice může časem dosahovat až neuvěřitelných několik metrů! Tohle byste už asi v žaludku nechtěli, že? Kromě toho však tento tvor produkuje dráždivé metabolity, díky čemuž může svému hostiteli způsobovat zvracení, průjem, bolesti hlavy, problémy s očima a další zdravotní komplikace, jako je ku příkladu epilepsie, demence, ucpání střev nebo žlučových cest.

Tasemnice, host do domu..

Ať už je tento host zvaný či ne, v každém případě odebírá svému hostiteli důležité živiny a vitamíny, což může vést k podvýživě. Pokud tuto dietu aplikujeme vědomě, není to za účelem chovu tohoto zvířátka – po docílení kýžené váhy se lze tasemnice snadno zbavit – zabijete ji speciální pilulkou, jde o takzvané „odčervovací“ tablety pro lidi. Ovšem zas tak jednoduchý konec to nemá, tasemnice má totiž dlouhý konec a vypudit ji z těla není tak jednoduché – představte si, že ze řitního otvoru vytahujete několik metrů dlouhou tkaničku…

Zdroj fotografie: tn.cz.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: