26.10.2017
Kategorie: Lifestyle, Relax - odpočinek

Terapie tmou aneb jak si vyčistit mysl

Víte o tom, že díky tmě se můžete zbavit naprostého vyhoření? Vaší mysl je třeba regenerovat a tma je ku podivu perfektním lékem. V dnešní hektické době má totiž naše psychika co dělat. Přemíra techniky, která se stává konkurentem fyzických sil člověka, nám totiž nedává odpočinout ani na chvíli. A tělu potom taková regenerace chybí. Nejsme přece stroje.

Kam si chodí odpočinout manažeři?

Stále oblíbenější metodou relaxace se krom lázní, masáží a saun, stávají místnosti, kde jsou osoby nechávány napospas tmě. Jen ve tmě a samotě totiž poznáme sami sebe. Tohle není žádná novinka, jsou to obecné pravdy starých filosofů.

Zbavte se stresu

Ve tmě se zbavíte stresu. Můžete dumat nad sebou sama a svými činy, ale můžete být v temné místnosti rovněž zavřeni spolu s jinou personou, se kterou lze řešit staré rány, anebo třeba budovat nový koncept, který vás společně posune dál. V některých zemích nejsou dokonce výjimečností ani obchodní jednání, které se provádí za tmy. Takovými průkopníky bývají korejské země. Tibet je zase proslulý tím, že v takových místnostech jedná s lidmi, kterým nevěří, jako jsou ku příkladu falešní obchodníci. U nás terapii tmou proslavil herec Jaroslav Dušek.

Sebepoznání, seberozvoj

… to jsou základní atributy, proč se zavřít do černé místnosti a nehodlat v ní spát. Zlepšíte vnímání sebe sama, ale i okolí, ale především přehodnotíte žebříček svých priorit. Některé osoby zde rovněž zvýší své sebevědomí a zlepší kondici svého psychosomatického stavu. Tato procedura však není vhodná pro osoby, které se nachází na určité životní pouti – ať už je to období ukončování školy, výlet, daleká pouť za poznáním okolních kultur a podobně.

Co vás čeká?

Jedná se o senzorickou deprivaci, absenci smyslových podnětů z vnějšího prostředí. Díky tomu jste nuceni, najít si jiný bod svého vnímání a noříte se tak hluboko do sebe sama. Vše se odehrává ve speciálně upraveném prostoru o velikosti pár metrů čtverečních a v naprosté tmě po dobu jednoho týdne. Maximálně se zde dá zavřít na devětačtyřicet dní. počítejte však s tím, že nic není zadarmo a po celou dobu na vás dohlíží takzvaný průvodce. Cena za tento filosofický zážitek, se pohybuje okolo dvou tisíc za den.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli:
Štítky:, ,