21.7.2019
Kategorie: Lifestyle, Sport

TOP 4 sportovní aplikace, které vás donutí vstát z gauče

Sedněte si ke svému mobilnímu telefonu a dovolte mu, aby vás zvedl z gauče! Hledáte novou motivaci na vaší cestě za vysněnou postavou nebo se zkrátka jen chcete občas hýbat a mít lepší přehled o svých výkonech? Nezáleží na tom, jestli se cvičením začínáte, nebo jste pokročilí, užitečným pomocníkem mohou být fitness aplikace. Umožní vám lépe sledovat posun k vytouženému výsledku. Připravili jsme pro vás stručný výčet těch nejpopulárnějších.

1) Runtastic

Baví vás běh? Pak byste určitě neměli minout aplikaci Runtastic. Pomocí GPS monitoruje trénink v reálném čase – měří vzdálenost, čas, rychlost, spálené kalorie a převýšení. Ačkoliv název primárně odkazuje k běhání, aplikace dokáže sledovat i další aktivity, jako je jogging, chůze nebo cyklistika. Runtastic je ke stažení na iOS i Android zařízeních, případně můžete sledovat svůj výkon přímo na svém zápěstí díky kompatibilitě s Apple Watch. Aplikaci můžete používat zdarma, případně v premium verzi, která nabízí rozšířené funkce.

2) Endomondo

Milovníci rozmanitých sportů si najdou zálibu v aplikaci Endomondo. Jde o jednu z prvních aplikací z oblasti sportu a fitness, která se objevila na současných smartphonech. Pomocí GPS můžete sledovat nejen svůj běh, chůzi či jízdu na kole, ale v nabídce naleznete více než šedesát dalších sportů. Endomondo mapuje vaše kondiční aktivity podobně jako aplikace Runtastic. Již v základní verzi se navíc můžete vzájemně povzbudit s přáteli k větší motivaci nebo využít hlasovou odezvu, která vás informuje o aktuálním tempu a každém dalším zvládnutém kilometru. Endomondo je ke stažení na iOS i Android zařízeních.

3) Sports Tracker

Mezi veterány (kteří ale nepatří do šrotu) v oblasti sportovních aplikací patří jednoznačně Sports Tracker. Aplikace fungovala už na systémech Symbian či Windows Mobile. Nabízí výběr z více než devadesáti druhů cvičení. Přesná GPS zajistí spolehlivé sledování vašeho výkonu. Podobně jako u předchozích zástupců získáte detailní údaje o tréninku. Můžete navíc plánovat trasu tak, aby přesně odpovídala vaší aktuální kondici. Sports Tracker má také přesah do cestování. Nabízí možnost prohlížet populární trasy v dané lokalitě a objevit tak nová místa, která v cestovním průvodci nenajdete. Aplikace je dostupná jak pro iPhone, tak i pro smartphony s Androidem.

4) YAZIO

Zdravý životní styl není pouze o pohybu, ale také o správném stravování. Prvním krokem ke zdravějšímu stravování by měla být analýza toho, co jíte. Se sledováním jídelníčku vám pomůže aplikace YAZIO. V základní verzi můžete bezplatně zaznamenávat vše, co sníte, pohybovou aktivitu a sledovat spálené kalorie. Naleznete zde také mnoho receptů, které jsou doplněné o kalorické a nutriční údaje. PRO verze pak nabízí rozšířené funkce, například dostupnost více kategorií jako je vláknina a sůl nebo výběr konkrétního druhu diety. Aplikace je ke stažení na zařízeních iOS i Android.

Tip na závěr: Používáte při sportu chytré hodinky Apple Watch? Přečtěte si, jak dosáhnout maximálně přesného měření.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: