30.12.2017
Kategorie: PR

Trápí vás suchá pleť? Přečtěte si, jak o ni pečovat

Suchou pleť není radno podceňovat. Naopak byste se o ni měla náležitě starat, protože jedině tak si zajistíte trvale zdravý a mladistvý vzhled bez vrásek. Jediným možným způsobem, jak toho docílit, je dodržet určitá preventivní opatření. Základní informace, které byste měla o péči o suchou pokožku vědět, najdete v tomto článku.

Není suchá pleť, jako suchá pleť

Než se pustíte do preventivní péče, měla byste si ujasnit, zda je vaše pleť skutečně suchá. V tomto směru vám přijde vhod k tomu určený test, případně se zeptejte na radu odborníka – dermatoložky či zkušené lékárnice. Na základě nově nabytých informací budete vědět, jaká kosmetika je určena právě pro vás. Výběr kosmetických přípravků v žádném případě nepodceňujte, neboť byste mohla své pleti uškodit.

A pozor – pokud se na vaší pokožce objevila zánětlivá místa, rozhodně se zastavte u lékaře. S trochou štěstí to nebude nic vážného, ovšem může se jednat také o projev atopického ekzému, což je třeba řešit.

Bez hydratace ani ránu

Dostatečná hydratace je klíčem ke krásné pokožce. Nabídka krémů a olejů s hydratačním účinkem je velmi bohatá a každý z produktů má trochu jiný efekt. Majitelky suché pokožky by se měly vyvarovat kosmetiky s vysokým obsahem chemie. Ideální jsou přípravky na přírodní bázi. Podstatné je, aby dodaly pleti všechny potřebné vyživující látky a vitamíny, a navíc vytvořily ochranný film.

Dobrou volbou jsou šetrné sprchové oleje a krémy, které suchou pokožku nezatěžují v takové míře jako klasické sprchové gely. Od věci však nejsou ani noční hydratační krémy. Klidně si před spaním naneste větší vrstvu, krém se do rána vstřebá.

V zimě dbejte zvýšené opatrnosti

Zima je pro pokožku tvrdou zkouškou. A pro suchou pleť jsou nízké teploty a časté změny prostředí ještě horší. V zimě je totiž citlivější a sušší než po zbytek roku. Kvůli chladu se nemůže dostatečně prokrvit, a navíc dochází k podchlazení. V konečném důsledku je velmi oslabená.

Vzhledem k výše uvedeným důvodům byste neměla podceňovat význam ochranného krému na ruce. Přibalte si ho do kabelky společně s balzámem na rty a obojí používejte i několikrát denně, zkrátka podle potřeby. Samozřejmostí by měly být také rukavice – právě ty totiž minimalizují teplotní šoky a zamezují praskání.

Kosmetika není všemocná

Ačkoliv vám mohou vhodně zvolené kosmetické přípravky pomoci, neměla byste se spoléhat pouze na ně. Chcete-li, aby vás vaše suchá a citlivá pleť příliš netrápila, vyhýbejte se situacím, které mohou její stav ještě zhoršit. Konkrétně horkým koupelím v chladných dnech. Mnohem šetrnější je sprchování ve vlažnější vodě. Anebo si do koupele alespoň přidejte olejíček, protože ten vaše tělo hydratuje.

Mimo to nepodceňujte pitný režim a pijte dostatek vody. Vnitřní hydratace neprospívá pouze pleti, ale i mnoha dalším tělním procesům. Budete se tak lépe cítit i vypadat!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: