8.8.2019
Kategorie: Zdravá výživa

Trápí vás zadržená voda v těle? Známe potraviny, které vám pomohou se jí zbavit!

Retence tekutin nebo-li zadržování vody v těle trápí mnoho lidí a často také bývá překážkou v usilovném hubnutí. Lidské tělo je převážně tvořeno z vody, potřebuje ji k životu i ke správnému fungování orgánů a celého organismu. Ovšem tělo využívá ke svému fungování jen určitou část vody a zbytek vyloučí močí. Někdy se s různých důvodů stane, že začne tělo zadržovat více vody než potřebuje, což z dlouhodobého hlediska s sebou přináší mnoho zdravotních rizik. Že máte pravidelně dodávat tělu přísun tekutin, aby si nedělalo „zásoby na horší časy“, určitě víte (stejný princip funguje také u jídla), ovšem existují potraviny, které pomáhají v těle vodu zadržovat a naopak potraviny, které ji pomáhají vylučovat.

Sůl zadržuje vodu v těle

Sodík, který je součástí soli, přináší lidskému organismu mnoho pozitivního, ovšem všeho moc škodí a dospělý člověk by neměl za den zkonzumovat více než jednu čajovou lžičku soli. Místo soli raději použijte bylinky, česnek nebo hořčici. Nejen, že poznáte nové a zaručeně lepší chutě, ale ještě něco uděláte pro své zdraví.

Potraviny, které vás přebytečné vody zbaví

Sůl vodu v těle zadržuje, na druhou stranu existují potraviny, které působí zcela opačně a od problémů s retencí tekutin vám rychle pomohou nebo působí jakou prevence proti zadržování vody.

Zelený čaj

Zelený čaj má na lidský organismus mnoho blahodárných účinků a jedním z nich je také pomoc při retenci tekutin. Díky svému složení s antioxidanty pomáhá s redukcí hmotnosti. Zelený čaj také obsahuje diuretika, která působí detoxikačně a hlavně udržují rovnováhu tekutin v organismu.

Třešně

Třešně nejen skvěle chutnají, ale také jsou plné vitamínu B a hořčíku, který působí proti únavě. Flavonoidy a antioxidanty, které třešně obsahují jsou skvělými pomocníky při zbavování vody z těla.

Meloun

Vodní meloun je oblíbenou letní pochoutkou pro svůj vysoký obsah vody (90%). Právě voda společně s vlákninou jsou důvodem, proč se vaše tělo přebytečné vody rádo zbaví.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: