11.6.2020
Kategorie: Sport

Trekingové hole jsou skvělými pomocníky při chůzi

Vycházkové hole zpevňují vaše paže, ramena, svaly hrudníku a horní části zad prostřednictvím funkčního rozsahu pohybu při chůzi – což vám pomůže proměnit každodenní procházku v efektivní sportování. Tato aktivita se někdy nazývá nordic walking.

Většina vycházkových holí má gumové hroty, které snadnou přilnou k chodníku a popruhy na zápěstí, které připevňují hůlky k pažím. S jednou vycházkovou hůlkou v každé ruce uchopíte madla a při každém kroku se uvolníte. Robustnější turistické hole určené pro pěší turistiku se nazývají turistické nebo trekingové hole.

Výhody vycházkových holí

  • Pohyby paží spojené s hůlkami zvyšují intenzitu aerobního cvičení, což vám pomáhá spálit více kalorií.
  • Vycházkové hole zlepšují rovnováhu a stabilitu.
  • Vycházkové hole vám pomohou udržovat správné držení těla, zejména v horní části zad, a mohou vám pomoci posílit svaly horní části zad.
  • Vycházkové hole odebírají část zátěže z dolní části zad, boků a kolen, což může být užitečné, pokud máte problémy s artritidou nebo zády.
  • Chůze s holemi může zlepšit vaši náladu.

Vycházkové hole v různých pevných nebo nastavitelných délkách jsou k dispozici online a v mnoha obchodech se sportovním zbožím.

Kdo může praktikovat nordic walking?

Nordic walking je vytrvalostní sport a je vynikající volbou pro ty, kteří se chtějí dostat do formy a zůstat tak. Je to skvělé pro muže i ženy, pro sportovní nadšence i pro sedavější typy, kteří chtějí zlepšit své zdraví a začít sportovat.

Bez ohledu na váš věk, tělesnou zdatnost a váš zdravotní stav lze nordic walking přizpůsobit vašim potřebám. Každý jednotlivec může zahájit nordic walking vlastním tempem podle svých vlastních cílů a fyzických schopností.

Je možné se připojit k klubům, které nabízejí několik typů nordic walking stezek, nebo cvičit samostatně. Nejdůležitější je řádně vybavit a ovládat základní principy nordic walking.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: