7.3.2019
Kategorie: PR

TZ: Pardubická firma Fine Gusto Nature získala certifikát IFS

Český výrobce sušeného masa, pardubická společnost Fine Gusto Nature, získala certifikát IFS (International Food Standard), který vznikl z požadavků zahraničních obchodních řetězců jako všeobecný standard na bezpečnost potravin.

K tomu, abychom certifikát IFS získali, jsme museli ve Fine Gusto vynaložit velké úsilí a jsme proto velice rádi, že jsme certifikaci bezpečnosti a kvality potravin a výrobních procesů získali. Standard IFS umožní naší společnosti nejen další rozmach v zahraničí a spolupráce s obchodními řetězci, ale zajišťuje i vysokou kvalitu, bezpečnost produktů a současně plnění zákonných požadavků,“ řekla Lucie Klokočníková, ředitelka společnosti Fine Gusto.

Standard IFS (International Food Standard) byl vyvinut zájmovými sdruženími německých a britských distribučních řetězců zejména za účelem vytvoření jednotných pravidel bezpečnosti a kvality potravin, jejichž uplatňování je řetězci vyžadováno při výrobě potravin vlastních tzv. „privátních značek“.

Základem standardů jsou pravidla správné výrobní a hygienické praxe, analýza rizik a stanovení kritických kontrolních bodů a další legislativní požadavky potravinového práva Evropské unie na výrobky, procesy a kvalifikaci personálu.

Obchodní řetězce často požadují certifikát IFS od dodavatelů a výrobců potravin, aby zákazníkům mohly zaručit, že kupují pouze bezpečné a správně označené potraviny odpovídající všem požadavkům zákona. „Díky auditu, který proběhl v naší firmě a který získání certifikace vždy předchází, mají obchodní řetězce jistotu, že poskytujeme kvalitní a bezpečné potravinové výrobky,“ dodala Lucie Klokočníková.

Pardubická společnost Fine Gusto Nature je tak nyní zařazena do online databáze, která sdružuje veškeré držitele IFS certifikátu.

O společnosti Fine Gusto Nature

Fine Gusto Nature se specializuje na výrobu vysoce kvalitního hovězího a krůtího sušeného masa. Z názvu společnosti vyplývá, že cílem je vyrábět i balit kvalitní, přírodní a nutričně hodnotné potraviny bez přidaných barviv a konzervantů. Díky vysokému obsahu bílkovin a zanedbatelného množství soli je sušené maso Fine Gusto vhodné jak pro sportovce, tak i pro manažery v hektických dnech, nebo pro každého, kdo má rád skutečnou chuť masa. Společnost Fine Gusto Nature, jejíž výroba probíhá v Pardubicích, byla založena v roce 2014 a zaměstnává desítky zaměstnanců. Manufakturní postupy Fine Gusto Nature, která neustále rozšiřuje sortiment výrobků, vychází z rodinných receptů a tradic. Obrat společnosti vzrostl z téměř 25 mil. Kč v roce 2017 na přibližně 30 mil. Kč za rok 2018.

Tiskový servis Fine Gusto Nature

Kontaktní osoba: Aneta Havlová, aneta.havlova@pppartners.cz, tel. 776 027 423

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: