6.6.2019
Kategorie: Zajímavosti

Únikové hry – stále více oblíbená zábava

Nevíte, co s přáteli podniknout o víkendu? Vlastníte společnost a chcete svým zaměstnancům připravit originální zábavu při které poznáte své podřízené ze zcela jiné perspektivy a možná budete velice překvapeni.

Únikové hry jsou skvělou zábavou pro větší počet lidí, ale ani ve dvojici se jistě nudit nebude. Záleží na výběru hry. Co „únikovka“ to originál. První únikové hry se objevily v roce 2007 v Japonsku a během krátké doby se rozšířily do mnoha zemí po celém světě.

V čem únikové hry spočívají?

Většina únikových her se odehrává ve sklepení či ve starých strašidelných domech. Provozovatelé her vás zavřou do jedné z místností a vy podle indicií, nápověd, úkolů hledáte cestu ven. V této hře je důležité logické uvažování a perfektní spolupráce s ostatními soutěžícími. Ideální je se rozdělit a každý prozkoumá určenou část místnosti, pak dají dohromady všechny své poznatky a podle nich určí další průběh hry. Zda je správný, vždy po chvíli zjistí. Po rozluštění většinou hráči objeví tajné dveře, vchod, poklop…za nimi je většinou čeká šokující odhalení nebo další level hry. Každá úniková hra je individuální.

Náměty na únikové hry

Námětem na únikové hry se může stát prakticky jakýkoliv film nebo počítačová hra. Záleží jen na fantazii provozovatelů „únikovek“. Lehce se tak ocitnete v opuštěné chatrči, ve vesmírné lodi, ve středověkém vězení či v koncentračním táboře. Celý interiér je naprosto přizpůsobený hře od největších rekvizit, po sebemenší detaily nebo speciální efekty. Některé společnosti provozují více únikových na různá témata nebo naopak – ty v menších městech, po čase téma hry změní. Lidé se tak dočkají nového dobrodružství a nemusí nikam jezdit.

Pokud se rozhodnete zdolat únikovou hru i se svými dětmi, ujistěte se, že není příliš strašidelná a vaše děti jí zvládnou bez újmy. Není výjimkou, že i dospělým se často ježí chloupky za krkem strachy.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: