29.6.2019
Kategorie: PR

Úzkosti se můžete zbavit i přírodní cestou. Jak na to?

Stává se vám, že se vaše myšlenky stáčí jiným směrem, než kam je směřujete a v hlavě se začínají hromadit obavy? Jste v neustálém stresu a rozhodně nemůže být řeč o běžné nervozitě, kterou čas od času zažívá každý? Buďte na pozoru – pravděpodobně máte co do činění s úzkostí. Nemusí jít o vážný stav, ale stejně tak může snadno přerůst v chronickou poruchu. Naštěstí existují efektivní techniky pro zklidnění i bez pomoci medikamentů.

Na terapii s psychologem nehleďte skrz prsty

Přece nejsem blázen, k psychologovi mě nikdo nedostane… Jenomže ve skutečnosti za odborníky dochází téměř každý druhý. Ať už jde o sociální fobie či jiné úzkosti, bohužel jde o tzv. civilizační choroby, kterým podléhá čím dál více lidí. Jak si také jinak vysvětlit, proč jsou čekací lhůty i půl roku? Klinických psychologů je málo a zájem o jejich péči velký.

Návštěva psychologa navíc nemusí skončit předpisem na antidepresiva – medikamenty naopak představují až krajní řešení, kdy se úzkosti nedaří potlačit terapií. Odborník vám navrhne mnoho metod, pomocí kterých se váš život vrátí do starých kolejí.

Zklidněte mysl pomocí meditace

Co na tom, že to u vás doma nevypadá jako v buddhistickém chrámu – meditace je cvičení, které můžete provádět kdykoliv a kdekoliv. Dokonce ani neexistují pevně daná pravidla, jak mysl zklidnit.

A jak se zbavit úzkosti pomocí meditace? Jako velmi účinná se jeví kombinace hlubokého a pravidelného dýchání a optimismu. Snažte se přijmout realitu a najednou nahraďte negativní myšlenky pozitivními.

Pravidelně doplňujte hořčík

Záchvat úzkosti, depresi a vyčerpání může způsobovat nedostatek hořčíku. Podle všeho jím trpí přibližně třetina české populace – zpravidla pak lidé, kteří příliš neholdují zdravé stravě. K potravinám bohatým na magnesium patří listová zelenina, kešu oříšky, mandle, banány, meruňky, špenát a mnohé další včetně fazolí a celozrnné mouky.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: