15.7.2019
Kategorie: PR

Vaření v páře jako jeden z nejšetrnějších způsobů tepelné přípravy pokrmů

Vaření v páře představuje šetrnou variantu zpracování potravin, při kterém nedochází ke ztrátě vitaminů. Jedná se o velmi zdravý způsob vaření. Potraviny si uchovávají své výživové hodnoty, což při ostatních úpravách nebývá zvykem. Rádi byste takto vařili, ale chybí vám potřebné vybavení? Pořiďte si parní troubu třeba od Gorenje.

Trendem jsou pokrmy vařené v páře

Výživová poradkyně Jiřina Mačková k vaření v páře uvádí: „Vaření v páře patří mezi nejšetrnější druhy tepelné přípravy stravy. Potraviny si zachovají výživové hodnoty a dobře se nám tráví. Organismus nezatěžujeme trávením přepalovaného tuku jako u smažení.“ Navíc jídlo přichystané v páře neztrácí svou barvu a chutě se vzájemně nemísí. V parních troubách připravíte jídlo bez jakéhokoliv tuku, což oceníte při redukčních dietách.

Parní trouby neničí v potravinách vitamíny a minerály

Vraťme se však ke kombinovaným parním troubám. Pokrmy z těchto kuchyňských spotřebičů si v sobě zachovávají:

  • vitaminy,
  • minerály,
  • vlákninu,
  • živiny.

Zamilujete si na nich řadu funkčních vlastností. Tyto trouby produkují páru bez kapek vody a výsledný pokrm tak není mokrý. Pára je rovnoměrně vháněna do celé trouby a slouží nejen k přípravě vašich oblíbených jídel, ale i k rozmrazování.

Stejnoměrný rozvod páry po troubě

I v parních troubách se používá ventilační systém, který rozvádí páru po celém vnitřku trouby. Váš pokrm se rovnoměrně upeče ze všech stran a pochutnáte si na něm více než kdy jindy. Pro celý proces vaření vám vystačí jedna nádrž vody a vy nemusíte vodu během vaření doplňovat. Zásobník má objem 1,3 litrů a jednoduše ho vyčistíte v myčce na nádobí.

Rychlá příprava více pokrmů

Pokud milujete šťavnaté a křehké maso a křupavou zeleninu, zaujme vás metoda „sous vide“, která kombinuje páru a nízké teploty. V parních troubách Gorenje se nachází dvojité topné těleso, díky kterému je jídlo křupavé a zároveň šťavnaté. Nemusíte se obávat toho, že by se chutě a vůně smísily. Péct můžete na více úrovních – do trouby můžete vložit až 5 plechů současně. Trouby jsou dostatečně prostorné a vejdou se do nich až 46 cm široké plechy na pečení.

Snadné čištění nečistot

Na parních troubách si oblíbíte jejich mimořádně odolný a hladký povrch a jednoduché a pohodlné čištění s funkcí AquaClean. Během 30 minut je vaše trouba viditelně čistší a starou mastnotu a zapečené skvrny lehce setřete hadříkem. Trojité až čtverné zasklení přispívá k větší bezpečnosti a optimalizuje spotřebu energie. Například teploty 200 stupňů Celsia dosáhnete již za 6 minut.

Parní trouby od Gorenje jsou moderní a přispívají ke zdravému vaření. Pokud potřebujete zhubnout nebo dbáte o zdravý životní styl, představují tyto trouby cestu k redukci hmotnosti i k vašemu celkovému dobrému pocitu. Hodí se do jakékoliv kuchyně, takže je využijete v prostorných kuchyní, ale i v malé panelákové kuchyni.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: