12.5.2016
Kategorie: Hubnutí, Zdravá výživa

Vhodné a nevhodné ovoce při hubnutí

Pokud hubnete, musí výraznou změnou projít váš jídelníček. Chuť na sladké si mnoho lidí často kompenzuje právě ovocem, což může být obrovská chyba. Ne všechny druhy ovoce jsou při hubnutí vhodné. Některé jsou tak kaloricky vydatné, že dokonce mohou hubnutí zpomalit či ho dokonce překazit. Na jakém ovoci si během dietního režimu můžete bez výčitek pochutnat a kterému se raději vyvarovat?

Doporučený denní příjem ovoce

Konzumace ovoce je při hubnutí důležitá, protože obsahuje cenné vitamíny a také vlákninu, která podporuje správnou funkčnost trávicího systému. Doporučuje se jíst ovoce v menších dávkách. Ideální je, když si budete dělat ovocné svačinky. Jezte ovoce 2x až 3x denně. Aby vás ovoce neomrzelo, dělejte si ovocné saláty, jednohubky či smoothie. Pokud máte rádi pestrost, přijdete si k němu například nízkotučný bílý jogurt nebo müsli.

ovoce_hubnuti_01

Rozmanitý výběr – vhodné ovoce

Je lepší vybírat ovoce, které obsahuje větší množství vody a jen malé množství nežádoucích cukrů. Naštěstí se najde hodně druhů, na kterých si bez výčitek pochutnáte. Skvělé jsou určitě všechny citrusy, které obsahují také velké množství vitamínu C a je o nich známo, že mají pozitivní vliv na rychlé spalování. Vhodný je také vodní meloun, který obsahuje vysoké procento vody. Dejte si ale pozor na žlutý meloun, ten obsahuje až 8 % cukru! Mezi další vhodné druhy ovoce patří: Jahody, broskve, ananas, kiwi, višně, třešně či rybíz. Na jídelníčku by se měla objevit také jablka. V hojném množství obsahují vlákninu, která pozitivně ovlivňuje funkci střev. Ovoce jezte vždy čerstvé. Sušené plody cukernatí!

ovoce_hubnuti_02

Které ne?

Některé druhy ovoce jsou doslova kalorickou bombou, která vám neprospěje. Vyvarujte se banánům a hroznovému vínu. Dobrou volbou není ani avokádo, které je dost tučné. Hodně kalorická je také papája.

ovoce_hubnuti_03

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli:
Štítky:, ,