2.5.2019
Kategorie: Zajímavosti

Víte, jak pomáhá kineziologie?

Možná jste již slyšeli o někom ze svého okolí, kdo byl se svým životem spokojený, dařilo se mu a relativně z ničeho nic přišly potíže. V práci nebo ve škole přestalo dařit, přišly deprese, fóbie a úzkosti a mnohým, včetně samotného člověka, se zdálo, že vše děje bez zjevné příčiny. Kineziologie napomáhá těmto lidem, včetně dětí, najít důvod jejich obtíží v minulosti a zajistit tak harmonii energií lidského těla. Podle této metody je odpověď na vaše potíže ve svalech.

První zmínky o kineziologii

Zakladatelem této úspěšné léčebné metody byl George Goodheart, které její základní prvky objevil v roce 1964. Ovšem až v roce 1973 John F. Thie napsal a sestavil konkrétní učební plán s názvem Touch for Health.

V České republice se tato metoda poprvé objevila až v roce 1999 ve společnosti One Brain systém. Od té doby má již mnoho příznivců, ale také odpůrců. Kinezilogie je jednou z mála alternativních metod, kterou uznávají také lékaři.

Kineziologický test

Kineziologický test je velice snadný. Každý nejspíš ví, že lidské tělo různě reaguje na různé podněty. Kinezilog nejprve zjistí, jak reagují vaše svaly na různé podněty – otázky. Jemným tlakem zjišťuje, jak se svaly chovají při kladení otázek. Při negativní reakci se často sval napne, při položení příjemné otázky, se naopak sval uvolní. Negativní emoce, způsobené špatnou vzpomínkou nebo špatným zážitkem, zablokují proudění energie z mozku do příslušného orgánu a začnou potíže. Mnoho lidí špatné zážitky nebo vzpomínky zablokuje nebo si myslí, že je s tím vyrovnaný a problémy se mohou projevit, až po několika letech.

Terapeut tlakem nebo masírováním, někdy také světlem, svalu může tlak odblokovat a tok energie z mozku opět obnovit.

Co vše může kinezilogie zlepšit?

  • Dětem pomůže se lépe učit nebo se zbavit různých poruch učení
  • Pomůže zbavit se stresu, úzkostí a fóbií
  • Pomůže nalézt příčinu bulimie a mentální anorexie
  • Zbaví vás alergií, různých závislostí
  • Vyčistí vzduch při partnerské krizi nebo hádkách v rodině
  • Urychlí uzdravení při léčbě zánětů, migrény, chronických i akutních obtíží

Kinezilogie vám možná zní trochu jako šarlatánství, ale tato metoda je ověřená a v většině zemí je plně hrazena zdravotní pojišťovnou. Česká republika mezi ně zatím nepatří.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: