28.12.2017
Kategorie: Zajímavosti

Víte, proč je sex tak prospěšný zdraví?

O orgasmu se toho napsalo již spousty, jisté je, že nám přináší pocit štěstí, spokojenosti, ale také nás omlazuje. Má pozitivní vliv na naši psychiku i na naše následné jednání v životě. Zkrátka stojí za to jej dosáhnout.

8 důvodů, proč se pravidelně věnovat sexu

1. Orgasmus tedy za prvé zlepšuje náladu. I sex samotný má na svědomí pozitivní energii a zlepšení naší nálady. Ovšem především během orgasmu se zvyšuje hladina serotoninu, který je označován za hormon štěstí. Orgasmus tedy navazuje pocit štěstí a spokojenosti.

2. Dále posiluje váš imunitní systém, jak ukázaly vědecké studie. Ti, co provozují sex pravidelně, mají o třetinu vyšší hladinu imunoglobulinu A, který je důležitou látkou, která pomáhá lidskému imunitnímu systému bojovat proti chřipce a nachlazení.

3. Díky orgasmu dosáhnete nejvyššího pocitu opojení, jak ukázali nizozemští vědci. Podle nich orgasmus působí na tělo podobně jako heroin.

4. Dovršení orgasmu rovněž odbourává stres. Právě díky orgasmu se zbavíte nahromaděné stresu. V průběhu sexu a především pak během orgasmu jsou totiž v oblasti mozku tlumeny ty oblasti, které mají odpovědnost za pocity strachu, úzkosti a stresu.

5. Dále díky orgasmu regulujeme chuť k jídlu, protože při něm vzrůstá produkce fenethylaminu – látky, která reguluje chuť k jídlu. Pravidelný sex je tak efektivním pomocníkem při hubnutí. Sex je výbornou fyzickou aktivitou při které spálíte až sto čtyřicet kalorií.

6. Orgasmus má také vliv na bolestivou menstruaci, a zároveň nám pomáhá k pravidelné menstruaci. Během orgasmu se totiž do ženského těla vyplavuje estrogen, který má vliv na pravidelný menstruační cyklus, a zároveň funguje jako analgetikum. Vyšší hladina estrogenu v krvi má dále vliv na zdravější kardiovaskulární systém, anebo na nižší hladinu špatného cholesterolu.

7. Ruku v ruce s bolestí nás tedy orgasmus zbavuje také migrény. Nelze se tak již před sexem vymlouvat na bolest hlavy 🙂

8. Nakonec tento vrchol zlepšuje také kvalitu kůže, protože má omlazující účinky.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: