13.6.2019
Kategorie: Zdravá výživa

Víte, proč staří Samurajové pili Matcha Tea?

Všechny čaje, které znáte, vyjma ovocných, klasický černý, červený, bílý a také Matcha Tea pochází z čínského asijského keře Camellia sinensis nebo-li čajovníku čínského. Rozdíl mezi čaji je ve zpracování čajových lístků, zda a jakou oxidací projdou. Matcha Tea se od ostatních liší tím, že žádnou oxidací neprojde a nejsou do něj přidávány ani žádné další látky. Jedná se o čistý extrakt, který si ponechá všechny prospěšné látky.

Získejte energii

Právě staří Samurajové již před 800 lety objevili jeho povzbuzující účinky na organismus, které mohou trvat až šest hodin. Vypitím jednoho šálku přibližně 40 minut před tréninkem docílíte mnohem intenzivnějšího výkonu než po vypití kávy nebo zeleného čaje. Matcha Tea stimuluje váš organismus k vyšším výkonům podobně jako chemické podpůrné prostředky, ovšem bez vedlejších účinků, jako je nervozita, třas apod.

Matcha Tea jako účinný spalovač

Možná jste již vyzkoušeli různé spalovače tuků, které mají za úkol urychlit váš metabolismus a podpořit rychlejší spalování tuků, jenže jejich vedlejší účinky byly natolik nepříjemné, že jste se raději rozhodli od nich upustit. Mezi běžné projevy spalovačů tuku patří zrychlený tep, bušení srdce, rudé skvrny po těle. Většinou se nejedná o žádná zdravotní rizika, jen jsou prostě nepříjemné. Již dávno není žádným tajemstvím, že požitím Matcha Tea urychlíte spalování tuků ve vašem těle až čtyřnásobně bez jakýchkoliv vedlejších příznaků.

Ostatní pozitivní účinky Matcha Tea

Matcha Tea je často označován za superpotravinu pro vysoký obsah antioxidantů, který je až pětinásobně vyšší než u běžné zeleniny. Antioxidanty zbavují naše tělo radikálních látek, dělá nás mladší a „hezčí“. L-theanin, který je v Matcha Tea také hojně a napomáhá lepší koncentraci, zlepšuje paměť a uklidňuje.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: