30.8.2018
Kategorie: Sport

Vyzkoušejte méně tradiční vodní sporty

Období teplého počasí s sebou přináší i celou řadu vodních radovánek a adrenalinových zážitků, které nabízejí ideální způsob vyžití především na dovolené a v období volna. Pokud ani vy nechcete jen plavat, potápět se nebo skákat do vody, můžete vyzkoušet celou řadu méně tradičních vodních sportů.

Vodní sporty pro jednotlivce

Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, ale nemáte k sobě nikoho, kdo by do toho šel s vámi, můžete vyzkoušet některé vodní radovánky, které jsou určené především pro jednotlivce.

Kitesurfing (kiteboarding)

Vyzkoušíte si jízdu na speciálním prkně, které pohání tažný drak. Tento druh aktivity se většinou provozuje v přímořských oblastech, ale v současné době jej můžete spatřit i na velkých jezerech nebo rybnících.

Wakeboarding

Opět se jedná o jízdu na prkně. V tomto případě je však prkno taženo motorovým člunem. Jedná se tedy o aktivitu poměrně rychlejší a více agresivní. Základem pro tento druh sportu je vodní lyžování, které je spojeno s technikou surfingu. Lze provádět i různé skoky a salta.

Flyboarding – akrobacie nad vodou

Při tomto druhu sportu vás dvě trysky pod vašima nohama vystřelí až do výše deseti metrů a vy budete mít pocit, že jste v raketě a zažijete při něm pocit beztíže. Zařízení se ovládá z vodního skútru. Vodní sloupce vás drží nad vodou a vy si můžete vyzkoušet celou řadu kreaci

Jetpack

Nasaďte si na záda tryskový batoh a můžete se začít vznášet nad vodní hladinou. Výkonné trysky vás dostanou několik metrů nad vodu.

Vodní sporty pro skupinky

Pokud se vás sešla parta nadšenců, můžete vyzkoušet některé méně tradiční vodní hrátky určené pro více osob.

Podvodní hokej

Přestože je léto, můžete si zahrát hokej a to právě pod vodou. Nesmí vám však vadit potápění. Vypůjčíte si potápěčskou výbavu a ploutve a můžete začít.

Kanoepolo

Je to verze klasického póla, ale na kanoích. Kromě kanoe a pádla budete potřebovat ještě míč, který je potřeba prohodit do obdélníkového útvaru, který připomíná odrazovou desku na basketbal.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: