21.3.2019
Kategorie: Cvičení

Workout se těší stále větší oblibě

Toužíte po vyrýsovaném těle, ale v posilovně se necítíte dobře? Existuje i jiný způsob, jak své tělo zpevnit – workout. Workout patří mezi silová cvičení, která provádíte pouze vahou vlastního těla. Jeho velkou výhodou je, že cvičit můžete prakticky kdekoliv a kdykoliv.

Workoutová hřiště

Mnoho cviků na posílení těla lze provádět bez jakéhokoliv náčiní a i bez něj můžete dosáhnout vypracovaného těla. Ovšem s náčiním určeném k workoutovému cvičení to půjde rychleji. Mnoho větších měst nějaké workoutové hřiště má, většinou v parcích nebo na stadionech. Vy tak ještě více posílíte své tělo a navíc na čerstvém vzduchu.

Co můžete na workoutovém hřišti najít:

  • Bradla
  • Žebřiny
  • Horizontální žebříky
  • Kruhy
  • Různé konstrukce

Pokud ve vašem městě takové hřiště nemáte, vůbec nevadí. Někdy k přitahování stačí zábradlí a domů si můžete pořídit hrazdu mezi zárubně.

Mnoho sportovců však dosáhlo hezké postavy i bez úplné pomoci náčiní. Správnými cviky nejen vyrýsujete své svalstvo, ale také budete mít správné držení těla, zpevní se oblast kolem páteře, což vás zbaví bolesti zad nebo hlavy a bude z vás sálat energie a skvělá nálada.

Tipy na workoutové cviky

Existuje celá řada cvičících úkonů, které mohou vaše tělo změnit k nepoznání. Představíme vám ty základní.

Plank – prkno

Plank patří mezi nejzákladnější cviky workoutu. Je natolik efektivní, že si s ním vystačíte na posílení většiny svalstva. Provozováním planku posílíte střed těla a jeho posílením získáte zcela jiný postoj. Dejte na zem předloktí a prsty u nohou a jste v základní plankové pozici. Neprověšujte se. Možná to vypadá velice jednoduše, ale cvik je celkem náročný. Zkuste vydržet alespoň půl minuty, dvacet vteřin si odpočiňte a zkuste to znovu. Časové intervaly postupně prodlužujte.

Když se na to budete cítit, zvedněte jednu nebo ruku. Přitahováním kolene k břichu urychlíte růst břišního svalstva. Způsobů, jak plankem zpevnit tělo je mnoho.

Squat – dřep

Squat je druh dřepu a jeho cvičením dosáhnete úžasného zadečku a pevných nohou. Při cvičení squatu nedosedáte zadečkem až na lýtka jako je to u běžných dřepů. Vaše záda se tak méně namáhají. Vaše stehna a lýtka by měly mít úhel 90°. Špičky držte vepředu, kolena by přes ně neměla nikdy přesáhnout.

Mnoho žen, ale i mužů, trápí povislá vnitřní strana stehen. Když při cvičení squatů roztáhnete nohy, co nejvíce od sebe, začne vaše vnitřní strna stehen více zabírat. Tento cvik se nazývá sumo dřepy.

Kliky

Kliky si všichni pamatujeme už ze základní školy. Asi všichni ví, že se dělí na dámské a pánské. Pamatujte, že není žádná ostuda, pokud muž dělá dámské kliky. Lepší než sedět doma u televize. U kliků se vyvarujte ramenou vsazených do lopatek. Cestu mezi hrudníkem a zemí dělejte, co nejdelší. Dlaně vytočte mírně ven od těla. Neprověšujte se, ani nehrbte.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: