15.11.2018
Kategorie: PR

Začít se zdravým stravováním není složité. Jak na to?

Chcete žít zdravě? Vše začíná tím, co během svého života konzumujete. Proto je třeba začít právě zde. Pokud máte obavy, můžete je hodit za hlavu. Zdravé stravování rozhodně není složité. Stačí jenom dodržet několik popsaných zásad.

Kupujte kvalitní potraviny

Základem zdravého životního stylu a také zdravého stravování je vždy kvalitní surovina. To si zapamatujte, jelikož bez daného faktu se neobejdete. Inspirace, jak může taková zdravá surovina vypadat, nejdete více než dost. A nemusí se vždy jednat jenom o označení Bio, které se dnes stává tolik populární. Dbejte především na to, aby jídlo, které kupujete, neobsahovalo:

  • Chemická hnojiva
  • Hormony a antibiotika
  • Genetické modifikátory

Myslete na správný postup přípravy

I když máte zdravou a kvalitní surovinu, můžete vše zkazit tím, že ji nesprávně připravíte. Co si pod tímto představit? I tady je dopověď velmi jednoduchá. Hlavním problémem je smažení, stejně jako například příprava ne velkém množství oleje. Když si přečtete něco o jídle a pití, může být problém i grilování na klasickém dřevěném uhlí. Pokud vám jde o možnost zdravé přípravy, tak nezapomínejte hlavně na to, že je ideální využívat dušení, že je ideální klasické vaření, ale třeba i pečení. Hitem se dnes stávají i metody jako sous-vide, nebo vaření s využitím parního hrnce.

Vyhněte se nezdravým jídlům

Většinou se jedná o takové pokrmy, které jsou spojeny se stravováním v rychlých občerstveních. Zde je cílem, aby bylo jídlo co možná nejlevnější, aby bylo rychle připraveno a mělo dlouhou trvanlivost. Potom je jasné, že výsledný produkt nemůže být s ohledem na vaše zdraví nijak ideální. Konkrétní výčet potravin a jídel, které pro vaše tělo nejsou vhodné, je celkem velký. Většinou však stačí zapojit hlavu a bude vám jasné, co si dát můžete a co bude lepší z jídelníčku raději vynechat.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: