11.2.2020
Kategorie: PR

Začněte hrát golf – poradíme vám, jak na to

Golf je relaxace a sport současně. Hodí se pro lidi různých věkových kategorií a klidně jej lze provozovat i jako rodinný sport. Když se vám omrzí všechny ty víkendové výlety po českých zámcích a ZOO, přidejte si do programu třeba právě golf.

Zdravý sport nejen pro vyvolené

Představa o golfu je u nás pořád poněkud pokřivená. Pokládáme jej za drahý sport pro vyvolené. Mnohdy dokonce ne za sport, spíše za snobskou záležitost pro VIP. Avšak, tak tomu už dávno není. V řadě zemí je golf masovou zábavou pro lidi a u nás se již situace rovněž mění. Přibylo golfových hřišť, takže možná i vy máte jedno někde poblíž. Pro začátky se to rozhodně hodí. Později je naopak hraní golfu skvělou motivací, jak cestovat po Česku, ale třeba i okolních zemích, a poznávat je právě z golfových greenů.

Golf jako zdravý sport

Obout si golfové boty znamená začít se zdravě hýbat. Hra golfu nás motivuje zvednout se od počítačů a ze sedaček obývacích pokojů a začít nenásilně sportovat. Navíc je velice zdravým typem pohybu pro pohybový aparát. Organismus jednorázově nijak nenamáháme a nedochází k zátěži jenom vybraných partií těla. Golf se hodí i pro netrénované lidi bez kondice. Tu pak při pravidelné hře získáme. Pobyt na golfovém hřišti je navíc pobytem na čerstvém vzduchu. Tento relaxační sport je jako stvořený pro dnešní „dobu stresovou“ a „dobu sedavou“. Zkuste se mu začít věnovat – ať již individuálně, nebo z něj udělejte rodinný sport.

Nenechte se odradit zdánlivě složitým vybavením

Na green se chodí až poté, co si natrénujeme základy hry. Již pro trénink se hodí mít vlastní golfové hole. Pro začátek si vystačíte s tzv. půlsadou, což je základní sada holí v bagu. Obsahuje patr (hůl na doklepnutí míčku do jamky), dřevo (hůl s kulatou hlavou pro dlouhé rány) a většinou několik želez (nejčastěji tři, hole s plochou hlavou pro různé délky odpalů v odlišných výškách).

Určitě potřebujete golfové míčky. Ty se liší délkou a přesností letu. Ovlivňují to dimply (prohlubně míčku), ale též jejich náplň a tvrdost.

Pro hru potřebujete speciální golfové boty s podrážkou, která neklouže na trávě. Měly by být prodyšné a současně nepromokavé. Ke hře se dále hodí funkční golfové oblečení, rukavice (jedna), kšiltovka či kšilt a též golfový deštník. A jde se na green!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: