3.3.2019
Kategorie: PR

Zdravotní účinky vířivky, o kterých jste možná nevěděli

Vířivky jsou často spojovány s romantickými chvílemi, které si s šampaňským v ruce a možná i něčím na zub užíváme ve společnosti někoho blízkého. Pro jiné jsou naopak vířivky nedílnou součástí zahradních radovánek a zároveň skvělá volba, jak trávit volný čas. Co kdybychom vám ale řekli, že vířivky mají i pozitivní dopad na naše zdraví?

Zdravotní účinky vířivky, o kterých jste neměli tušení

I ty nejlevnější vířivky dokáží navodit dobrou náladu a pobyt v nich výrazně prospívá našemu psychickému stavu. Příjemné šimrání jemných bublinek nás zbavuje stresu, který se v našem těle tiše hromadí a působí zde neplechu. Stres pro naše tělo nepředstavuje nic dobrého, proto je určitě rozumné využít každého možného způsobu, jak ho z těla odstranit.

Možná to nevíte, ale čas strávený ve vířivce má výborný vliv i na vaši pokožku. Masáž vodními bublinkami přispívá tomu, že se pokožka přirozeně prokrvuje. Zároveň dochází k odstraňování odumřelých buněk, které jsou na pokožce naprosto zbytečně – tím se pokožka nejen zpevňuje, ale zároveň získává i mladistvější vzhled, což ocení především dámy.

Regenerace po fyzické zátěži i příznivý vliv na srdeční oběh

Kdekdo by si mohl myslet, že zalézt do vířivky a nechat se dlouhé minuty rozmazlovat bublinkami je čistě relaxační věc. Možná i vy zastáváte názor, že mít doma vířivku je tak trochu rozmazlenost. My ale rádi dodáme, že vířivku ocení například sportovci, kteří pobyt v ní mohou využít pro regeneraci svalů a celého těla. Pokud cvičíte, je pro vás vířivka skvělou volbou – i když to třeba přeženete, je daleko lepší, když se naložíte do vířivky, nežli abyste unavené tělo mazali nejrůznějšími krémy, gely a olejíčky slibujícími úlevu.

Vířivka je úžasná volba i pro pacienty, kteří například mají nějaké kardiovaskulární onemocnění či podobné obtíže. Vířivka má pozitivní vliv na srdeční oběh a dokáže od kardiovaskulárních potíží velmi snadno ulevit. A to rozhodně není na škodu.

Vířivka a hubnutí? No jasně!

A co takhle spojitost mezi vířivkou a hubnutím? O tom jste věděli? Pokud se pořád dokola snažíte zbavit nechtěných kil cvičením na Orbitreku, ale stále se vám nedaří, kupte si domů vířivku. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale ve skutečnosti napomáhá při odbourávání tuků – bublinková masáž redukuje tukové usazeniny a má příjemní dopad i na celulitidu.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: