10.1.2017
Kategorie: Sport

Že v zimě nejsou venkovní běžecké závody?… Nesmysl!

Paní zima se už konečně dostavila v celé své parádě a my se konečně můžeme radovat z bohaté sněhové nadílky. Dlouho očekávaný sníh a třeskuté mrazy však naopak mohou odradit spoustu sportovců od pravidelné venkovní pohybové aktivity. Ovšem jsou mezi námi i tací, které nezmary počasí nemohou nijak ovlivnit a nenechají se o pravidelnou dávku endorfinů, získanou po hodince běhání, okrást. Pokud i vy mezi tyto neochvějné sportovní nadšence patříte a rádi byste se klidně zúčastnili i nějakého toho zimního závodu, jste zde správně. Nechejte se zde inspirovat parádními tipy na zimní běžecké závody pořádané napříč celou naší republikou a obavy z počasí hoďte za hlavu. Není totiž špatného počasí, pouze špatné výbavy.

WINTER RUN

Vběhněte do nového roku s úsměvem na rtech, jelikož již během ledna a února se můžete zúčastnit oblíbené zimní běžecké série innogy Winter Run. Nejedná se o žádného nováčka, Winter Run letos oslaví již své čtvrté narozeniny. A mezi běžci se těší nevídané oblibě. O tom svědčí i zisk 7. místa v rámci TOP běžeckých soutěží České republiky v minulém kalendářním roce. Letos se na závodění se jmenovkou Winter Run může těšit hned šest měst – Brno, Ostrava, Hradec Králové, České Budějovice, Olomouc a naše hlavní město Praha. Vše probíhá pod záštitou Českého atletického svazu.

02_bet365_com_01Zdroj fotografie: Winter Run Praha

Vypuklo to v Brně

První setkání natěšených zimních běžců proběhlo na jihu moravské metropole již 7. ledna, a to u horolezecké stěny KOMEC. Zde i v dalších lokalitách si závodící mohou zvolit mezi dvěma trasami. Osmikilometrová trasa pro nezmary, které vánoční cukroví tolik neoplácalo, a poloviční čtyřkilometrový okruh. Závodníci jsou rozděleni do několika kategorií dle pohlaví a věku, avšak běží všichni najednou. Startovní výstřel zazněl v Brně přesně v poledne a následně záleželo jen na závodnících a jejich končetinách, za jak dlouho je donesly do cíle. Kromě dobrého pocitu a skvělého zážitku si  účastníci závodu odnesli domů funkční trikot modré barvy s potiskem vločky. Aby závodníkům zbytečně nenamrzalo opocené čelo, vyfasovali rovněž sportovní čelenku. Největší radost však jistě udělala všem symbolická krásná medaile s vločkou a „osvěžující“ horký čaj s rumem v cíli.

02_bet365_com_02Zdroj fotografie: Winter Run Brno

Poznávání městských center

Ve všech pořadatelských městech je velká část běžecké trasy vedená skrz centrum, takže se mimo jiné můžete pokochat i historickými krásami. Po jihomoravském Brně přijde na řadu Ostrava, kde na innogy Winter Run organizátoři zvou 21. ledna. Hned o týden později – 28. ledna, se běžecká rodina přesune do Hradce Králové a první únorový závod 4. 2. bude patřit Českým Budějovicím. Předposlední běžecké vystoupení proběhne v hlavním městě Hané 18. února. Po Olomouci pak přijde na řadu závěrečný závod v Praze, který se uskuteční 25. února a bude vyvrcholením celého cyklu závodů. Tipování na vítěze jednotlivých dílů šestidílného seriálu je otázkou pro zkušené znalce. Pro hobby běžce se však vítězem stane každý účastník, ať už na dlouhé či kratší trati. Proto neváhejte, a pokud máte alespoň trochu času a chuť, vyrazte si zaběhat ve skutečně parádní společnosti. Skvělá atmosféra, mocná podpora publika a netradičně strávený víkendový den vám zaručeně zvedne stresem narušenou náladu. Ovšem nezapomeňte na kvalitní termo – prádlo, aby vás hladová zima zbytečně moc nepokousala.

Více informací o závodech s přesným popisem tras najdete na stránkách závodu www.winter-run.cz.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: