29.9.2016
Kategorie: Hubnutí, Zdravá výživa

Zelený ječmen – kdy je opravdovým pomocníkem při hubnutí?

Zelený ječmen je v posledních letech jednou z nejčastěji skloňovaných potravin u široké veřejnosti. Tělu je totiž velmi prospěšný a svým složením se řadí mezi tzv. superpotraviny. Pojem superpotraviny je určen pro takové druhy potravin, které mají mnohem vyšší obsah tělu prospěšných látek, než drtivá většina ostatních potravin. Často se tato potravina spojuje s dietami a hubnutím. Jak zelený ječmen při hubnutí pomáhá a kdy vlastně funguje správně?

Zelený ječmen nehubne za vás

Nemyslete si, že pokud si dáte zelený ječmen 1x denně, že okamžitě začnete shazovat z váhy kilogramy po desítkách. Takto „kouzelné“ pilulky najdete jen v teleshoppingu a na některých předváděcích akcích, kdy prodejci připisují svým nabízeným produktům vlastnosti, které vůbec nejsou pravdivé. Zelený ječmen je sice potravina, která pomáhá při hubnutí, ale rozhodně nehubne za vás.

Zelený ječmen zajistí zdravé hubnutí

Základem každého hubnutí je upravený jídelníček a dostatečný pohyb. Bez těchto dvou věcí to prostě nejde. Velmi častou chybou při mnoha dietách a hubnutích je extrémně nízký příjem potravin. Tělo musí mít z čeho čerpat energii. Pokud nemá – kolabuje. Snažíte se o úbytek tuků, nikoliv o úbytek svalové hmoty. Zelený ječmen právě díky vysokému obsahu tělu prospěšných látek dokáže zajistit, že tělo je při dietě vždy dostatečně zásobené potřebnými látkami a brání před kolapsem.

zeleny_jecmen_01

Jak a kde najít?

Chodit po poli a krást z cizího mladé ječmeny rozhodně není správnou variantou. Zejména v dnešní době, kdy se dá zelený ječmen na trhu pořídit prakticky stejně snadno, jako papírové kapesníky. Snad v každém větším městě je prodejna zdravých potravin, kde se prodává zelený ječmen ve formě tobolek nebo instantního prášku. Stačí si jen koupit. Dokonce nemusíte ani opustit pohodlí svého domova. Stačí si objednat ječmen na internetu i s dopravou až domů. Na výběr jez mnoha portálů se zdravou výživou.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: