10.1.2019
Kategorie: Sport

Zimní sporty, které si můžete užít se psem

I v chladných zimních měsících potřebuje pohyb nejen váš čtyřnohý mazlíček, ale i vy. Pes bez pohybu může začít trpět úzkostí. Začne ničit věci, kterých si předtím nevšímal. Může být odtažitý. Svalová ztuhlost postihuje psy, kteří se dostanou ven jen velmi málo, je velice bolestivá a hrozí, že se pes přestane hýbat úplně. Psi bez pohybu začnou doma výt i když to předtím nedělali. I ti nejmenší psi potřebují dostatek pohybu. Vyzkoušejte naše tipy k pohybu s vaším psem a předejděte zbytečným zdravotním problémům psa i svých.

Co budete potřebovat?

Pro tyto sportovní činnosti potřebujete lanyard. Přes něj je váš pes připoután k vám. Šňůru, minimálně 2,5-3,5 metru, mějte roztažitelnou, zabráníte tak vašim pádům i pádům psa. Použité zařízené zajišťuje pohodlí pána i psa.

Canicross

Canicross je mezi pejskaři stále více populární. Pes i jeho pán běží nebo jdou rychlou chůzí. Záleží na možnostech a fyzických proporcích vašeho psa. Velkou výhodou této disciplíny je, že ji můžete provádět i v ulicích vašeho města za předpokladu, že budete dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Skijoëring

Skijoëring pochází ze Švédska a Norska. Jeho počátky sahají až do roku 2500 př.nl. Je určen těm, kteří dávají přednost běžeckému lyžování a chtějí se pohybovat se svým psem (až 3 psy) nebo jiným zvířetem.

Sněžné skútry

Skútr může být tažen jedním nebo dvěma psy, je lehký. Pán musí svým psům za jízdy pomáhat tím, že se na skútru odráží stejným stylem jako na koloběžce a současně se drží oběma rukama.

Požadované podmínky

Obecně se doporučuje, aby bylo psovi minimálně 18 měsíců. Majitel psa by měl být schopen řídit skútr nebo jiné prostředky. Psi by neměli být agresivní vůči sobě ani vůči lidem. Proto se v těchto sportech nachází klidní a milující psi. Ke sportu můžete využít téměř všechny rasy, ale někteří jsou vhodnější.

Když začne pes zpomalovat i člověk musí zpomalit nebo zastavit. Nikdy psa nenuťte běžet taháním nebo bitím. Rychlost je samozřejmě důležitější pro skijoëring a sněhové skútry než pro canicross.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: