2.1.2020
Kategorie: Sport

Znáte nejšílenější světové sporty?

Lidé odnepaměti vymýšlejí nové druhy sportů, z nichž některé se ujmou a jiné slouží pouze pro pobavení sebe i okolí. Nad některými sporty sice zůstává rozum stát, ale o zábavu rozhodně nouze není. Znáte některé?

Nošení manželek

Zapomeňte na klasický trojboj, ve Finsku se k němu postavili úplně jinak. Běh v hlubokém písku, brodění vodou a přelézání živého plotu je ztížené manželkou, kterou si manžel hodí přes záda nebo přes rameno. Možná si řeknete, že s hubenou ženou je to snadné, ovšem v cíli čeká na vítěze odměna v podobě piva. Množství zlatavého moku se odvíjí od váhy manželky.

Páka nohama

Asi jen málokterý chlap nezkoušel s kamarádem páku. Ovšem pro Angličany je obyčejná páka velká nuda, proto se rozhodli uspořádat páku poněkud netradiční. Soutěžící se přetahují palci u nohou. Účastníci zují ponožky a boty, přiloží chodidla proti sobě a souboj může začít.

Závod s kadibudkami

Američani přišli s neobvyklým závodem, který si v mnoha podobách získal oblibu nejen v Americe, ale také v Austrálii. V kadibudce sedí „žokej“ a jeho spoluzávodníci ho táhnou, vezou, strkají, tlačí po dráze, dlouhé 250 metrů.

Souboje trubkami z kartonu

Do boje kartonovými trubkami v kartonovém brnění se pouští dospělí i děti. Tento „boj“ má dokonce již svou oficiální soutěž – Cardboard Tube Fighting League (CTFL).

Bahenní soutěže

V sousedním Německu v Hamburku, na řece Labe, se každoročně pořádá Olympiáda v bahně. Soutěžit můžete v házené, fotbalu, volejbalu nebo štafetovém běhu. Záleží jen na vás, zda se zúčastníte všech nebo jen některé z nich.

S jednokolkou na hory

Naučit se jezdit na jednokolce, kde musíte udržet rovnováhu není snadné a i jízda po rovném povrchu je, především na začátku, obtížná. Jezdit po horách na horském kole je náročné, ovšem existují šílenci na jednokolkách, kteří ve skalnatých horách pořádají mezi sebou závody. Ke kolika zraněním dojde během závodu, vědět raději nechceme.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: