8.2.2018
Kategorie: Hubnutí

Zvolte dietu podle krevní skupiny

Nejíte, anebo jíte zdravě a pořád nehubnete? Problém bude asi někde jinde. Konkrétně v krevní skupině, kterou máte. Každá z krevních skupin je totiž rozmazlená a vyžaduje jinou stravu, anebo absenci dané stravy. To, že se vzdáte hovězího a přejdete na lehké kuřecí masíčko tak nemusí znamenat kýžených deset kilo dole. Proč? Protože možná vaše tělo maso třeba nesmí vůbec.

Krevní skupina 0 – Lovec

Této krevní skupině prospívá intenzivní fyzické cvičení a živočišné bílkoviny, tedy vaše tělo vyžaduje libové maso – jste šťastný člověk! Krevní skupina 0 má totiž schopnost metabolizovat bílkoviny a tuky na keto látky, které se využívají místo cukrů k udržení stálé hladiny glukózy v krvi. Krevní skupina 0 má oproti krevní skupině  A hodně žaludečních kyselin, proto lidé s touto krevní skupinou nejlépe tráví maso ze všech krevních skupin. Jsou to:

  • silní jedinci
  • vynikající síla a vůdčí schopnosti
  • silná a přirozená obrana proti infekcím
  • výborný metabolismus
  • silný imunitní systém
  • slabinou organismu je nesnášenlivost s novým jídelníčkem a s novým životním prostředím

Ovšem pozor na nemoci, které tuto krevní skupinu tíží. Je to zejména snížená funkce štítné žlázy – nízká hladina hormonů štítné žlázy, protože krevní skupina  0 nevstřebává v dostatečném množství jód. Mezi příznaky snížené funkce štítné žlázy pak patří zadržování tekutin v těle, úbytek svalové tkáně a velká únava. Dále je to překyselení žaludku (jezte vhodné ovoce a zeleninu, aby nedošlo k překyselení) a špatná krevní srážlivost (zde je důležitý vitamín K, který je v listové zelenině – je to kapusta, římský salát, brokolice, špenát). Nakonec jsou to zánětlivá onemocnění, záněty kloubů, vředy a alergie. Doporučujeme intenzivní fitness cvičení, aerobik, kontaktní sporty nebo běh.

Krevní skupina A – Pěstitel

Osoby krevní skupiny A by měly jíst vše na rostlinné bázi, tedy v  přírodním stavu. Jsou to potraviny živočišného původu přetěžují trávicí trakt, jelikož krevní skupina A má v žaludku málo žaludečních kyselin, které podporují trávení potravin živočišného původu (opak krevní skupiny 0).

Krevní skupina A je náchylná k nemocem rakoviny trávicího ústrojí (žaludku), dále je to srdeční onemocnění, cukrovka, rakovina prsu a žlučníku, chudokrevnost. Osoby této krevní skupiny by měly cvičit jógu.

Krevní skupina B – Kočovník

Tito lidé jsou náchylní k hypoglykémii, což je nedostatek krevního cukru (glukosy) v krvi po jídle, a dále je to autoimunní onemocnění, což je například roztroušená skleróza nebo lupus. Vhodnými aktivitami je mírný tělocvik, tedy chůze, jízda na kole, tenis, plavání, cvičení kombinované z intenzivního a relaxačního cvičení.

Krevní skupina B by měla konzumovat zelenou zeleninu– podporuje účinný metabolismus, maso – podporuje účinný metabolismus, vejce, nízkotuční mléčné výrobky – podporuje účinný metabolismus, játra – podporuje účinný metabolismus, lékořicový čaj – brání rozvoji hypoglykémie.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: