16. června 2016
Kategorie: Zdravá výživa

Co jsou zelené potraviny?

Kdo se zajímá o zdravou výživu a hledá tělu prospěšné potraviny, se již setkal s označením „zelené potraviny“ zcela určitě. Zelené potraviny jsou odvozeny podle své barvy, ale především proto, že jsou tělu schopné výrazným způsobem pomáhat. Jedná se totiž o potraviny, které jsou z výživového hlediska pro lidské tělo nejzdravější. Mají nejvyrovnanější poměr živin, minerálů a ochranných látek pro lidské tělo. Není třeba je nikterak upravovat, ale dají se konzumovat v syrovém stavu. Prozatím jsou známé 2 potraviny, které mají tak vysoký poměr užitečných látek, aby mohly být zařazeny do této kategorie.

První je zelený ječmen

První z kategorie zelených potravin je zelený neboli mladý ječmen. Jedná se o klasický ječmen, ze kterého se dělá mouka, nikoliv o žádnou vypěstovanou speciální odrůdu. Jen je zapotřebí sklidit ještě před dozráním – tedy zelený. Bylo zjištěno, že zelený ječmen má vyrovnaný poměr vitamínů a minerálů pro lidské tělo. Vysycháním se obsah látek snižuje a ječmen už pro lidský organismus není tak přínosný. Je ideální potravinou pro proces detoxikace lidského organismu i při hubnutí. Proto se řadí mezi „superpotraviny“!

zelene_01

Druhá je řasa Chlorella

Druhou superpotravinou je zelená řasa Chlorella. Celým názvem Chlorella Pyrenoidosa je sladkovodní řasa, která se na světě vyskytuje již miliony let. Ovšem její skvělé účinky pro lidský organismus byly objeveny teprve nedávno. Nutriční hodnoty obsažené v této řase nenajdete na světě u žádné jiné potraviny. I Chlorella se skvěle hodí při detoxikaci organismu a při dietách.

zelene_02

Dostupnost obou potravin je snadná

Protože je v současné době po zelených potravinách velká poptávka, ať už kvůli jejich vlivu na zdraví, při hubnutí nebo při detoxikaci, zvyšuje se také nabídka. Sehnat zelený ječmen nebo řasu Chlorella už není žádný problém. Nejčastěji jsou obě potraviny ve formě tabletek nebo prášku, ze kterého se připraví nutriční koktejl.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: