30. dubna 2018
Kategorie: PR

Finská sauna je srdcem vašeho domácího wellness

Když si pořídíte finskou saunu, poděkuje vám především vaše vlastní tělo. Kolébkou saunování je Finsko a jeho obyvatelé moc dobře vědí, proč berou saunu jako běžnou součást svého bytu a domu – hned vedle vany či sprchy.

Účinky saunování na vaše zdraví

Je prokázáno, že finské sauny mají pozitivní vliv na zdraví svých uživatelů. Kromě dokonalé relaxace vám totiž sauna poskytuje:

  • uvolnění svalů a kloubů
  • stabilizaci krevního tlaku
  • uvolnění dýchacích cest
  • posílení imunity
  • detoxikaci organismu
  • pomůže vám při hubnutí

Jakou saunu do domácího wellness?

Nejdůležitějším faktorem pro pořízení finské sauny je plocha, do které chcete saunu umístit. Když navrhujeme sauny na míru, přizpůsobíme se každému prostoru – malé koupelně v podkroví i samostatné relaxační místnosti. Nejmenší sauna zabere jen 1 m2 plochy.

Vaše sauna na míru bude skutečný originál – může vypadat třeba jako jeden z našich 8 designových modelů – záleží v jakém stylu svoje domácí wellness plánujete.

Pro sauny na klíč nabízíme 2 cenové hladiny:

  • standard (3 modely saun: Avalon, Native a sauna Grand)
  • luxus (sauny Modus, Modern, Edge, a luxusní sauna Future).

Saunové topidlo

Rádi vám poradíme jaká saunová kamna vybrat. Zjednodušeně řečeno: je potřeba vybrat správný výkon pro rozměr a objem vaší sauny – čím větší sauna, tím větší výkon saunového topidla.

Při plánování vaší sauny na míru výběr vhodného topidla rozhodně nepodceňujte.

Jaké dřevo je pro saunu nejlepší?

Pokud chcete, aby vám sauna dlouho vydržela, doporučujeme exotická dřeva nebo dřeviny severské. Nejčastějším materiálem pro stavbu sauny je Skandinávský smrk nebo Kanadská borovice (Hemlock) či Cedr.

Interiér vaší finské sauny na míru může být z Africké vrby (Abachi), která při dotyku nepálí – toto dřevo doporučujeme pro opěrky, lavice nebo podhlavníky. Tradiční materiál je Osika.

Přijďte se podívat na luxusní sauny do našeho Showroomu

Zastavte se za námi v Praze Uhříněvsi, kde si v našem Showroomu budete moci prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži celkem 8 druhů saun na míru. Jsme tu pro vás od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin. Abychom se vám mohli věnovat v úplném soukromí, domluvte si termín návštěvy předem.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: