30. května 2016
Kategorie: PR, Zdravá výživa

Jak rychle a efektivně vyrýsovat břišní svaly?

Léto se blíží rychlostí blesku a většina z nás je již nyní myšlenkami někde u vody. Chcete-li na ostatní zapůsobit ostře vyrýsovanými „břišáky“, měli byste se okamžitě pustit do práce.

Společně s profesionály z fitness Praha Kentoya Fitness jsme pro vás připravili několik stravovacích a tréninkových tipů, díky kterým dosáhnete vytyčeného cíle co nejrychleji.

Alfou a omegou rýsování břišního svalstva je strava. Nezbude vám, než změnit jídelníček, a to následujícím způsobem:

Dostatečné množství bílkovin

Bílkoviny zajistí budování svalové hmoty a zároveň i spalování tělesného tuku. Ve srovnání s ostatními základními živinami (sacharidy a tuky) mají právě bílkoviny nejvyšší termogenní účinek. Tělo při zpracovávání bílkovin spaluje kalorie velmi rychle, což je důvod, proč jsou proteiny základem jídelníčku kulturistů a atletů.

fittyn.cz_kentoyafitness_cz_01

Přísun sacharidů po tréninku

Pokud jste si doposud mysleli, že po sacharidech ztloustnete, vybijte si tento mýtus z hlavy. Je logické, že nadměrná konzumace sacharidů, jakožto jakýchkoliv jiných potravin, vede k přibírání na váze. Vy však budete konzumovat sacharidy po tréninku, takže se na tuk nepřemění. Brambory, ovesné vločky, neloupaná rýže apod. jsou pro vaše tělo přínosné a zajistí správné fungování organismu.

fittyn.cz_kentoyafitness_cz_02

Do jídelníčku zařaďte zdravé tuky

Nedílnou součástí vašeho jídelníčku by měly být také polonenasycené a mononenasycené tuky. Najdete je v surových ořeších, rybím a olivovém oleji, ořechovém másle atd. Zdravé tuky zajistí stabilní hladinu inzulinu, což je při boji s tukem velmi důležité.

Trénujte celé tělo

Kombinací výše uvedeného proměníte tělo na skvěle fungující stroj, který velmi rychle spaluje tuky. Samozřejmě byste neměli zapomínat ani na pravidelný trénink – ten by se však neměl týkat pouze břišních partií. Nejlepších výsledků dosáhnete tak, že do pohybu zapojíte celé tělo. Samotnému břichu pak věnujte cca 15–20 minut 2-3x týdně.

fittyn.cz_kentoyafitness_cz_03

Perfektně vyrýsované břišní svalstvo zvýrazníte opálením. K přirozeně vypadajícímu opálení vám pomůže moderní solárium Praha.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: