16. května 2023
Kategorie: Cvičení

Největší chyby po tréninku, které možná děláte i vy!

Sport a pravidelná fyzická aktivita je pro naše zdraví i duševní pohodu velmi důležité. Jakmile se pustíte do cvičení a tréninku, musíte se naučit pár jednoduchých pravidel nejen před cvičením, ale také po něm. Právě tehdy dělá mnoho lidí největší chyby, kvůli kterým se potom cítí mnohem hůř. Podívejme se, čemu byste se měli vyhnout.

Protažení po cvičení je velmi důležité!

Mnoho lidí skončí s tréninkem a ihned jdou do sprchy nebo si připraví proteinový koktejl. Pravdou je, že byste po dokončení tréninku neměli zapomínat na strečink. Stačí jen 10 minut důkladného protažení svalů v celém těle a podpoříte regeneraci svalů, snížení rizika vzniku zranění, natažení svalů nebo bolesti kloubů.

Cvičení není jen o zvedání činek v posilovně

Mnoho lidí si myslí, že se udrží zdraví a fit jedině v případě, že budou cvičit v posilovně. Ve dnech, kdy se rozhodnou necvičit, jednoduše prosedí celý den doma. Tak to rozhodně nefunguje. Přirozený pohyb je pro tělo velmi důležitý. Chůze snižuje riziko obezity, srdečních nemocí, aterosklerózy a dalších onemocnění. Měli byste proto nejen posilovat, ale také se přirozeně hýbat. Vaše svaly to ocení.

Jídlo a tekutiny jsou také součástí tréninku

Mnoho lidí pravidelně a tvrdě cvičí, ale vůbec neřeší svůj jídelníček. Dosáhnout výsledků ale můžete jedině tak, že správně skloubíte kvalitní a zdravou stravu s pravidelným pohybem. Vyvážený jídelníček plný kvalitních surovin vám poskytne správný základ pro dosažení každého fyzického cíle, který jste si stanovili.

Mnoho lidé také po tréninku hladoví, což není vůbec dobře. Tělo začne automaticky sahat do zásob a budete naopak přibírat na váze, i když budete hodně cvičit. S jídelníčkem je spojen také pitný režim. S dehydratací přijdou bolesti hlavy, únava a horší regenerace svalů. Nic z toho vám při tréninku nepomůže. Nezapomínejte mít proto vždy láhev s vodou po ruce.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: