06. června 2023
Kategorie: Relax - odpočinek

Zůstat v klidu? Vyzkoušejte pár tipů, jak na to!

Dnešní doba je hodně uspěchaná, lidé žijí v permanentním stresu a tak není divu, že to má vliv na schopnost odpočívat, radovat se a někdy i na zdraví obecně. Přijdou situace, které vás umí vykolejit, rozrušit a to nikdo nechce. V takových chvílích je důležité zachovat chladnou hlavu a zůstat v klidu. Máte pocit, že to nejde? Jde, chce to možná trochu tréninku, trochu trpělivosti a i vy se můžete naučit, jak zůstat v klidu a tím si zajistit možná méně stresu a stresových faktorů. Jak na to?

Prožijte své emoce

Když je budete neustále potlačovat a schovávat je, nebude se vám dobře dařit. Chvíli to půjde, budete v permanentním stresu, ale začnou se objevovat jiné problémy. Pojmenujte si své emoce, řekněte, že jste momentálně naštvaní, zklamaní, spokojení, šťastní, cokoliv. Prožijte si je, pokud je to potřeba, mluvte o nich s přáteli, rodinou. Když se necítíte komfortně, řekněte to.

Pište si zápisky

Možná pro někoho deníček, pro jiné to mohou být jen body, které jste během dne, týdne i měsíce prožili. Když vám není dobře, vypište se z toho. Mít k dispozici takové zápisky vám může pomoci zpětně, za pár měsíců i let, zjistit, co jste v té době prožívali a jak jste se posunuli. Často je takový zápis terapeutický, protože se na vše můžete podívat z jiné perspektivy. Utřídíte myšlenky, dostanete to z hlavy a hned se budete cítit lépe.

Udržujte pozitivní myšlenky

Ano, není to jednoduché, zvláště v těch těžkých časech, ale vyplatí se to. Někdy se v životě nedaří, valí se na vás všechno špatné a objevují se stále nové a nové věci, které nepomáhají. Věřte však, že všechno zlé je pro něco dobré. Udržujte si pozitivní myšlení a i na tom špatném si najděte to drobné. A mohou to být drobnosti. Není vám do zpěvu, řešíte problémy, ale ráno jste se probudili do slunečného dne? To je přece fajn, člověku se hned líp vstává.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: